Türkiye Geneli Hastanelere 18 Bin Personel Alımı Açıklaması Geldi! Kadro, İlan Tarihi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni açılacak şehir hastanelerine ve kamu hastanelerine personel alımları ne zaman yapılacak? İlanlar ne zaman açıklanacak ve bu ilanlarda hangi kadroda ne kadar memur alınacağına dair bir açıklama yaptı.

Türkiye Geneli Hastanelere 18 Bin Personel Alımı Açıklaması Geldi! Kadro, İlan Tarihi!

Pandemi döneminde en çok memur alımı yapan kurumların başında Sağlık Bakanlığı geliyor. 2020 yılı sağlık personeli alımı ilanlarında sağlık meslek liselerinden mezun, meslek yüksek okullarından mezun ve lisans öğrenimlerini tamamlayan adaylar, ÖSYM üzerinden açıklanacak olan merkezi memur alımı ilanlarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu anlamda açıklanacak olan başvurular öncesi; ne kadar alım olacağı, kadro dağılımı ile ilan tarihleri Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri ve Personel Dairesi Başkanlığının planlamaları doğrultusunda olacak. Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorusu olan ilanlar ne zaman açıklanacak sorusun cevaplandırdı.

81 İLDE SAĞLIK PERSONELİ MEMUR ALIMI AÇIKLAMASI;

Bakan Koca daha önce bununla ilgili önümüzdeki haftalarda sayılar ve hangi alanlarda alım olacağı netleşmiş olacağını ifade etti. Açıklamanın çok gecikmeyeceğinin müjdesini verdi. Alımların bu yıl bitmeden tamamlanacağını aktardı. Ayrıca yeni açılacak hastanelerde daha çok öncelikli olacaklar. 

HANGİ KADROLARDA ALIM OLACAK?

Önümüzdeki günlerde resmi açıklama gelmesi bekleniyor. İşçi alımları İŞKUR üzerinden açıkanacak ve herhangi KPSS şartı aranmayacak. Sağlıkçı kadroları ise ÖSYM üzerinden KPSS puanı ile yapılacak. Adaylar mezun oldukları bölümleri ve atanmak istedikleri kadroları yorum olarak paylaşabilirler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 20:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizem aytekin
Gizem aytekin - 2 yıl Önce

Sağlık kurumları işletmeciliği en son alımlar seneler önce çok yüksek puanla kapatılmış nolur bize de şans tanıyın artık

Dilek
Dilek - 2 yıl Önce

Yardımcı klinik elemanı ( diş ) alımı yapın lütfen

Mahmut 47.
Mahmut 47. - 2 yıl Önce

Yaş şartı 45 olsun sayın bakanım temizlik görevlisi saygilarimla

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Öğretmenlik okuduk atama olmuyor bakanım. Bizler de iş sahibi olmak istiyoruz

Hülya kavas
Hülya kavas - 2 yıl Önce

Artık paramedicleri görün

Ebru KARAASLAN
Ebru KARAASLAN - 2 yıl Önce

mimarlık- iç mekan tasarımı- yapı mimarı- restoratör mimari alanlar artık açılsın lütfen

Hanife Mak
Hanife Mak - 2 yıl Önce

Acil tıp teknisyeni çok alınsın lütfen

Isimsiz
Isimsiz - 2 yıl Önce

Yas şartı 45 olsun sayın bakanım