Türkiye Geneli 1000 ASDEP Personeli Alımı Bölümleri ve Özel Şartlar Nedir?

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre 1000 ASDEP alımı yapılacak. Bu yönde ASDEP bölüm dağılımı ve Başvuru Şartları nedir?

Türkiye Geneli 1000 ASDEP Personeli Alımı Bölümleri ve Özel Şartlar Nedir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatındaki memur eksikliğini karşılamak üzere Türkiye Geneli personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesi kapsamında 1000 kişilik kadro ile kamu personeli alımı yapılacak.

SÖZLÜ SINAV YAPILACAK!

Aile Bakanlığı 1000 ASDEP alımı için adaylara sözlü sınav yapacağını belirtti. Sözlü sınaba katılacaklar için değerlendirmeler KPSS puanı esas alınarak yapılacak ve kadro sayısının 4 katı kadar aday sözlğ sınava katılmay hak kazanacak. 

1000 ASDEP ALIMI BÖLÜM DAĞILIMI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 81 ilde bulunan Taşra Teşkilatındaki birimlerine 6 farklı alanda ASDEP alımı yapacağını ilan etti. Bu yönde alım alanları şöyledir;

 • Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar 328 Kişi,
 • Sosyoloji 81 Kişi,
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 232 Kişi, 
 • Psikoloji 256 Kişi, 
 • Aile ve Tüketici Bilimleri 50 kişi, 
 • Çocuk Gelişimi 53 Kişi

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Aile Bakanlığına alımı yapılacak 1000 ASDEP alımı için adaylardan genel olarak 65 7Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindei nitelikler doğrultusunda aşağıdaki şartlar aranacak.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Bu kapsamda 567 sayılı DMK a Birinci fıkrasındaki A bendinde yer alan 4, 5, 5, 7 ve 8. alt bendindeki nitelikler aranır. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylıpı almıyor olmak, Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak ve 65 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranır.

EĞİTİM ŞARTI:

Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmaları gereklidir.

KPSS ŞARTI:

Adayları Geçerlilik ssüresi dolmamış olan ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sıanvından KPSS B Grubu puan durumuna göre KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR BURADA. TIKLA SENDE KATIL

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakanlığına 1000 kamu personeli alımı için başvuru süreci önümüzdeki haftalarda başlayacak. Bu yönde başvurular 27 Kasım 2019 tarihi ile başlayacak olup en geç 06 Aralık 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. 

Başvurular. Aile Bakanlığının resmi internet adresi olan (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile alınacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAPRAK
YAPRAK - 2 yıl Önce

SAYIN BAKANIM SÖZLÜ SINAVI KALDIRIN PUAN SIRALAMASINA GÖRE ALIM PAPIN