Türkiye Belediyeler Birliği KPSS Puanı İle 6 Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Türkiye Belediyeler Birliği bünyesine memur alımı için ilan yayımladı. KPSS puanı ile alım yapılacak olup şartları ve detayları sizlerle haberimizde paylaşıyoruz.

Türkiye Belediyeler Birliği KPSS Puanı İle 6 Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Aile ve Çalışma Bakanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanan ilanlara göre farklı kamu kurumları bünelerindeki eksikliği karşılamak için alım yapıyor. 09 Haziran 2020 tarihi ile gelmiş olan ilana göre Türkiye Belediyeler Birliği bünyesine 6 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Bu kapsamda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranıyor. Haberimizin devamında sizlere ilan hakkında detayları aktaracağız.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Türkiye Belediyeler Birliği 6 kişilik boş kadro ile Proje ve Finanas Uzmanı pozisyonunda alım yapacak. Alımlar Daimi niteliğinde gerçekleştirilecek. Ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği'nin Tunus Cad. No:12 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA adresine alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • İl özel idareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare birimlerinin Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmetlerin Görüdürlmesine İlişkin Usul ve Esasların 4'üncü maddesinde yer alan şartları sağlamak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal, İktisat, İşletme ve İdari Bilimler, Mühendislik Fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği ve Yerel Yönetimler bölümleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından Onaylanmış Yabancı fakültelerden mezun olmuş olmak,
  • Son başvuru tarihi itibari ile geçerliliği devam eden Kamu Personeli Seçme Sınavından ( KPSS ) P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Yabancı Dil SInavından en az B düzeyinde puan almış olmak,
  • Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Yurtiçi ve Yurtdışı seyehat engeli olmamak,

MÜLAKAT YAPILACAK!

Türkiye Belediyeler Birliği adayların KPSS'den almış oldukları puanlar ile değerlendirme yaparak kadro sayısının 5 katı kadar adayı değerlendirme yapacak. Değerlendirme sonucuna göre adaylara sözlü/Yazılı sınav yapacak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Belediyeler birliği memur alımı için başvuru süreci 9 Haziran 2020 tarihi ile başlamış olup en geç 19 Haziran 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecektir. 

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 22:53
YORUM EKLE