TÜRKAK 70 KPSS Puanı İle Memur Alımı ( Avukat ) İlanı Yayımlandı

Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK memur alımı ilanı Resmi Gazetede yayımlandı. Avukat alımı yapılacak olup şartları paylaşıyoruz.

TÜRKAK 70 KPSS Puanı İle Memur Alımı ( Avukat ) İlanı Yayımlandı

Türk Akreditasyon Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. TÜRKAK büyesindeki eksikliği karşılamak üzere Hukuk Müşavirliği pozisyonuna memur alımı apacak. Alımlar Avukat kadrosunda yapılacak. 

Başvuru için adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeli nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

Özel Başvuru Şartları:

1 Kişilik Avukatlık kadrosuna alım yapılacak olup adaylardan,

- Hukuk Fakültesinden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

- Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2020 veya 2021 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

şartları aranacak.

Başvuru Süreci Ne Zaman?

TÜRKAK Avukat Alımı için başvurular 9 Aralık 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 27 Aralık 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvuru yapacak adaylar başvurularını - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE