Türk Standartları Enstitüsü 66 Memur Alımı

Türk Standartları Enstitüsü yaptığı duyurusuna göre istihdam yapacak. Söz konusu olan istihdam da 66 memur personel alımı yapılacak.

Türk Standartları Enstitüsü 66 Memur Alımı
Türk Standartları Enstitüsü 07 Aralık 2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 66 kişi alınacak. Alımı yapılacak ilana göre alımar, Ankara, Kocaeli/ Gebze, İstanbul, Van ve Kayseri illerinde gerçekleşecek. Alımlar Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılacak sınav ile yapılacaktır. Yapılan sınav sınav sonucuna göre, 54 TSE Uzman Yardımcısı, 1 Avukat 6 Tekniker ve 5 Memur alacak. Adayların öğrenim durumu, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İstatiskik, Kimya, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Mimarlık, Mütercim Tercüman, Çevrebilim, Siyasi bilgiler, Hukuk, Tıbbi Biyolojik bilgiler, İnşaat Teknikerliği, Büro Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Muhasebe bilim dallarında alım yapılacak. Ayrıca adayların başvurularını gerçekleştirebilmeleri için aşağıdaki şartlara uygun olmaları gerekmektedir. 

GENEL ŞARTLAR:​
  • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilmiş olan şartları taşıyan adaylar,
  • Yukarıdaki bilim dallarından mezun olan adaylar,
  • Sınavın yapılacağı Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
  • 2015 ve 2016 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olan adaylar,
  • Adaylar, yerleştikleri illerde en az 5 (beş) yıl çalışmayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır,
  • Türkiyenin her yerinde görev yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmayan adaylar,
  • Başvuruların geçerli olabilmesi için başvuru süresinin son günü itibarıyla sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olunması zorunludur. Başvuru süresinin son günü itibarıyla mezun durumda bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 01 Ocak 2017 tarihi ile 16 Ocak 2017 tarhleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Enstitünün resmi internet sitesinde yer alan (//www.tse.org.tr) duyurular sayfasından başvuru formu ile özgeçmişlerini oluşturarak ve fotoğraf ve mezuniyet belgelerini elektronik ortama aktararak başvurularını gerçekleştireceklerdir. Enstitünün başvuru süresini uzatma hakkı saklıdır.(Elden yapılan veya posta yoluyla gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.) Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE