Türk Patent ve Marka Kurumu 7 Memur Alımı ( Uzman Yardımcısı)

Türk Patent ve Marka Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede yayımlanmış olan ilana göre 7 kişilik kadro ile Sınai Mülkiyet Uzman Yardımcısı alınacak.

Türk Patent ve Marka Kurumu 7 Memur Alımı ( Uzman Yardımcısı)

Türk Patent ve Marka Kurumu memur alımı için ilana çıktı. Türk Patent ve Marka Kurumu uzman yardımcısı kadrosuna Sınai Mülkiyet Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri uyarınca Kurumumuzda Sınai Mülkiyet Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere 7 Memur Alımı yapacak. Alımlar Sözlü Giriş sınavı ile yapılacak.

3 ALANDA MEMUR ALINACAK!

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler, eczacılık, güzel sanatlar fakülteleri veya fakültelerin tasarım bölümleri ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının Tablo-1’de belirtilen öğrenim dallarından (bölümlerinden) mezun olmak,

3) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından; (A) grubu kadrolar için 2020-2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) Tablo-1’de belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak,

4) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (C) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak.

5) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Patent memur alımı başvuruları 1 Kasım 2021 tarihi ile başladı. Resmi Gazete yayımından sonra 30 günlük başvuru süreci verilmiş olup en geç 30 Kasım 2021 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. İlana başvurular Kurumun resmi internet sitesinin (www.turkpatent.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE