TÜBİTAK Ön Lisans Mezunu 60 KPSS Puanı İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

TÜBİTAK bünyesine memur alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre 3 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. Peki kimler başvuru yapabilir?

TÜBİTAK Ön Lisans Mezunu 60 KPSS Puanı İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

İŞKUR ve Resmi Gazete üzerinde yayımlanmış olan ilana göre TÜBİTAK bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere alım yapacak. Bu kapsamda Merkezin Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı bünyesinde görev alacak veri giriş görevlisi istihdam edilecektir. Başvuru yapak isteyen adaylar aşağıdaki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1) T.C. Vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak,
3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak, Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.
4) Yasal mevzuatlar çerçevesinde ilgili Muhasebe kayıtlarının girilmesini ve kontrol edilmesini yapabilecek durumda olmak,
5) Microsoft Office uygulamalarına ve Genel Kabul Görmüş Muhasebe ilkelerine hâkim olmak
6) Devlet Muhasebesi ve Genel Muhasebe konuların hakkında bilgi sahibi olmak,
7) Tek Düzen Hesap Planına hakım olmak.

Eğitim Durumu: Yükseköğretim Kurumlarının iki yıllık ön lisans eğitimi veren, Bankacılık ve Sigortacılık, Maliye, İşletme Yönetimi veya Muhasebe programlarından birini bitirmiş olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

TÜBİTAK memur alımı başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte İŞKUR aracılığı ile başladı. Adaylar başvurularını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden veya şahsen İŞKUR a gerçekleitirebilirler. Başvurular 06 Ocak 2020 tarihi itibari ile yayımlanmış olup en geç 10 Ocak 2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum - 2 yıl Önce

İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum