TÜBİTAK Memur Kadrolarına 10 Kişi Alacak! Memur Alımı Şartları Nedir?

TÜBİTAK personel eksikliğini karşılamak üzere bünyesine farklı alanlarda memur alımı yapacak. peki kadrosuna göre şartlar nedir?

TÜBİTAK Memur Kadrolarına 10 Kişi Alacak! Memur Alımı Şartları Nedir?

TÜBİTAK 27 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete'de ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilanlara göre TÜBİTAK farklı niteliklerde ve alanlarda 10 kişilik boşluk ile memur alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda niteliklerine göre başvuru şartları açıklandı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizde ilanın detaylarını aktaracağız.

KADROSUNA GÖRE ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

TÜBİTAK uzman yardımcısı veya uzman kadrolarında 10 kişi alacak olup sayıya göre özel nitelikler şöyledir.

2 kişi Lisans Bölümleri Endüstri Mühendisliği, Matematik, İstatistik, İşletme Mühendisliği, İşletme, İktisat, Ekonomi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler veya Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

4 kişi Lisans Bölümleri İşletme, Ekonomi veya İktisat bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

2 Kişi Lisans Bölümü Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiş olmak.

2 kişi Lisans Bölümleri İktisat, Ekonomi, Maliye, İşletme, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Endüstri Mühendisliği, Ekonometri veya İstatistik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

GENEL ŞARTLAR NEDİR:

TÜBİTAK bünyesine alım yapacak olup adaylardan, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURULAR:

TÜBİTAK bünyesine alımını yapacağı memur adayları için başvurularına ilan tarihi olan 27 Nisan 2020 tarihi ile başlayabilir ve en geç 15 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

YORUM EKLE