TÜBİTAK Memur Alımı : Ön Lisans Mezunu Koruma Memuru ve Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığından yeni bir ilan yayımlandı. Ön Lisans mezunu olan adaylardan Koruma memuru ve personel alımı yapılacağı ilan edildi. İşte Detaylar.

TÜBİTAK Memur Alımı : Ön Lisans Mezunu Koruma Memuru ve Personel Alımı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı ( TÜBİTAK ) bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere memur alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı En Az Ön Lisans mezunu olan adaylardan farklı pozisyonlarda memur ve personel alımı yapacak. Bu bağlamda alımlar KOCAELİ ilinde yapılacak ve Engelli ve Normal statüde olan adayları kapsayacak.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR NELERDİR?

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi birimine Normal Statüde 1 Memur ve 4 Koruma Memuru alımı yapacak. Ulusal Metroloji Enstitüsü birimine ise, 1 Engelli adaylardan Diğer teknisyen ve Teknikerler alımı yapacağını ilan etti.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TÜBİTAK alımını yapacağı 6 memur personel adayından bazı genel ve bazı özel nitelikler arayacak. Bu yönde genel olarak;

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmamak,
  • Fazla mesai yapmaya engel bir durum olmamak,
  • Askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak,
  • Son başvuru tarihi itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak,
  • Ofis araç gereçlerini (faks, fotokopi vs.) kullanabilmek.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Her pozisyon için ayrıca adaylardan bazı özel nitelikler aranıyor. Buna göre;

Memur Pozisyonu İçin: En az 1 yıl Danışma Memuru olarak çalışmış olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ile SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek.

Koruma Memuru Pozisyonu İçin: Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kartı sahibi olmak, Vardiyalı çalışma ve gece çalışması yapmaya engel bir durumu olmamak, En az 2 yıl Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmış olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ile SGK'dan alınacak belgeyle ibraz etmek ve İşe alınacak personelin Kocaeli'nin Gebze veya Darıca ilçelerinden birinde ikamet etmesi istenecektir.

Diğer Teknisyen ve Teknikerler İçin: İstanbul veya Kocaeli’nde ikamet ediyor veya edebilecek olmak, Auto -Cad kullanabilmek ve proje okuyabilmek, Elektrik sistemleri, zayıf akım, mevcut otomasyon sistemlerinin kontrolünü yaparak işletilmesini sağlamak, Sorumluluk alanındaki sistemlerde oluşan arızalara ivedilikle müdahale etmek, Planlı bakım faaliyetleri kapsamında talimat ve prosedürlere uygun bakım/onarım çalışmalarını eksiksiz ve tam olarak yerine getirmek ve Tercihen EKAD belgesine sahip olmak.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilan resmi gazete'de yayımlanmış olup adaylar başvuurlarını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacaklardır. Başvurular ilanın yayım tarihi olan 20 mayıs 2019 tarihi itibari ile başlamıştır.

NOT: Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Kurumumuz İnternet sayfasında (www.tubitak.gov.tr) ve Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmakta olup, iş başvuruları da İŞKUR'un web sayfası (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir

İlanın detaylarına Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 06:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

böyle bir ilan göremiyorum ilan kodu yok mu acaba