TMSF 35 Memuru Sona Eriyor! KPSS Puanına Göre Değerlendirmeler

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesine memur alımı için başvuru sürecinde sona gelindi. Kimler Başvuru Yapabilir? KPSS'ye Göre değerlendirmeler nasıl olacak?

TMSF 35 Memuru Sona Eriyor! KPSS Puanına Göre Değerlendirmeler

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF ) bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda memur alımı yapacağını belirtmişti. Bu kapsamda toplamda 20 memur alımı yapılacak. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için ve başvuru yapmış olan adaylar için detayları sizlere aktaracağız.

HANGİ ALANLARDA MEMUR ALIMI YAPILACAK?

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu toplamda 35 kişilik boş kadro ile 5 (Beş) adet Fon Denetçi Yardımcısı, 15 (Onbeş) adet Fon Uzman Yardımcısı ve 15 (Onbeş) adet Fon avukatı alımı yapacak. Adaylara bu yönde iki aşamadan oluşan yazılı ve sözlü sınav yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

 • Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar sınava girebilecektir),
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak - Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
 • 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre müflis olmamak, konkordato ilan etmiş olmamak, uzlaşma suretiyle yeniden yapılandırma başvurusu tasdik edilmiş olmamak ya da hakkında iflasın ertelenmesi kararı verilmiş olmamak,
 • 5411 sayılı Kanunun 71 inci maddesi uygulanan bankalarda veya aynı Kanunun yürürlüğe girmesinden önce Fona devredilmiş olan bankalarda nitelikli paya sahip olmamak veya kontrolü elinde bulundurmamak
 • 5411 sayılı Kanunun 26 ncı maddesinde yer alan çalışması yasaklananlardan olmamak,
 • Askerlikle ilişkisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumda bulunmamak.
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak.
 • Alım yapılacak pozisyona göre dört yıllık eğitim veren fakültelerden mezun olmuş olmaları gereklidir.

KPSS DETAYI:

Fon Denetçi Yardımcılığı için: ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP48 puan türünden en az 75 (Yetmişbeş) puan almış olmak.

Fon Uzman Yardımcılığı için: ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP48 puan türünden en az 75 (Yetmişbeş) puan almış olmak.

Fon Avukatlığı içi: ÖSYM tarafından (B) grubu kadrolar için 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP3 puan türünden en az 70 (Yetmiş) puan almış olmak.

BAŞVURULAR'DA SON GÜN!

TMSF memur alımı başvuruları 07 ekim 2019 tarihi itibari ile başlamıştı ve adaylar başvrularını en geç 28 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmeketdir. Başvurular, istenilen belgelerle birlikte, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul (34394) adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Fon'a ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

KPSS PUANINA GÖRE DEĞERLENDİRMELER:

KPSS puanı en yüksek olandan başlanmak üzere yapılacak sıralamaya göre yazılı giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi www.tmsf.org.tr adresinden ilan edilecektir. Adayların ev adreslerine ayrıca bildirimde bulunulmayacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE