Ticaret Bakanlığı 80 Memur Alımı Sınav Yeri Değişti!

Ticaret Bakanlığı 80 uzman yardımcısı alımı Giriş sınavı için adres değişikliği duyurusu yayımladı. Ticaret Uzman Yardımcısı sınavı ne zaman? Konuları nedir?

Ticaret Bakanlığı 80 Memur Alımı Sınav Yeri Değişti!

Ticaret Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre 80 Memur Alımı hakkında değişikliğe dair duyuru yayımladı. 80 Memur Alımı yapacağını daha önce duyuran ve başvuruları alan Ticaret Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı için adres değişikliği yaptı.

Ticaret Bakanlığı 80 Uzman Yardımcısı Alacak!

Bakanlıktan az önce gelmiş olan duyuruya göre geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan 80 Ticaret Uzman Yardımcısı alımı için başvurular sona ererek sınav yerleri açıklanmıştı. Ticaret Bakanlığı tüm aşamaları başarılı bir şekilde tamamlayan 80 Uzman yardımcısı alımı yapacak. Bu kapsamda adaylar sınavlara 15 farklı alanda katılacak.

Giriş Sınavı Yer Değişikliği:

Bakanlıktan az önce gelmiş olan duyuru ile Ticaret Uzman yardımcılığı sınavı Söğütözü yerleşkesi) Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530  Çankaya / ANKARA da 7 - 11 Şubat 2022 tarihleri arasında uygulanacak. Bakanlıktan gelen duyuru şöyle:

Ticaret Uzman Yardımcısı Sözlü Sınavına İlişkin Sınav Yeri Değişikliği Duyurusu

07.02.2022-11.02.2022 Tarihleri Arasında Yapılacak Ticaret Uzman Yardımcısı Sözlü Sınavına İlişkin Sınav Yeri Değişikliği Duyurusu

Sözlü Sınav Yeri :  (Söğütözü yerleşkesi) Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530  Çankaya / ANKARA olarak güncellenmiştir.

Başarılar Dileriz…

İletişin No: 0312-204-9826/9553/7839

Sözlü Sınav Konuları Nedir?

Sözlü sınava, yukarıdaki tabloda belirtilen öğrenim dalları itibarıyla yazılı sınav puanı en yüksek olan adaydan başlamak suretiyle giriş sınavı duyurusunda belirtilen atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday, öğrenim dalları itibarıyla ayrı ayrı çağrılacaktır. Ancak yazılı sınavda başarılı olan aday sayısının, ilan edilen kadronun üç katının altında olması halinde başarılı olan tüm adaylar sözlü sınava çağrılır. Çağrılan son sıradaki aday ile eşit puana sahip adayların tamamı sözlü sınava çağrılacaktır

 Sözlü sınav, adayların;

a) Giriş sınavı duyurusunda belirtilen sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

d) Genel yetenek ve genel kültürü,

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, Yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilecektir.

Adaylar, giriş sınavı komisyonu tarafından (a) bendi için elli puan, diğer bentlerde yazılı özelliklerin her biri için onar puan üzerinden değerlendirilecektir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, giriş sınavı komisyonu başkan ve üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması gerekir

YORUM EKLE