Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımında Son Gün! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Ticaret Bakanlığı memur alımı yapacak. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilan ile 9 farklı alanda 60 Memur Alımı yapılacak. Başvurularda son gün! Sonuçlar ne Zaman?

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımında Son Gün! Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz gün yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak amacı ile 60 kişilik kadro ile Memur Alımı yapacak. Alımlar 9 farklı alanda 60 kişilik boş kadro ile yapılacak. Ayrıca yapılacak Sınav ile 8 inci ve 9 unuc kadrolarda görevlendirmek için Ticaret Uzman Yardımcısı Alımı yapacak. Başvurularda son güne geldik. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

UZMAN YARDIMCISI ALAN DAĞILIMI:

Ticaret Bakanlığı 60 kişilik boş kadro ile 9 farklı alanda alım yapılacak. Bu yönde alımlar;

  • İktisat 12,
  • Kamu Yönetimi 10,
  • Hukuk 9,
  • Uluslararası İlişkiler 8,
  • İşletme 7,
  • İstatistik 5,
  • Endüstri Mühendisliği 5,
  • Maliye 2,
  • Uluslararası Ticaret ve Lojistik 2,

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı başvuruları 20 Ocak 2021 tarihinde başlamıştı. Adaylar başvurularını en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda www.ticaret.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

KİMLERİN BAŞVURUSU GEÇERLİ SAYILACAK?

Adaylar başvuru değerlendirmesi için bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Ayrıca 2020 yılında yapılan KPSS'den puan almış olmak, En az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin yukarıdaki alanlarından mezun olmuş olmak ve 35 yaşından büyük olmayan adayların başvurusu geçerli sayılacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ticaret Bakanlığının memur alımı için başvurular 29 Ocak 2021 tarihinde sona erecek. Bakanlık tarafından belirtilen Ticaret Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı ise 28 Mart 2021 tarihinde Ankara'da yapılacak. Bu kapsamda başvuru sonuçları Mart başı itibari ile bekleniyor.

Başvuru sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE