Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı İlanında Şartlar ve Tarihlerde Güncelleme

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı için Resmi Gazetede başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında düzeltme yapıldı. İşte son güncel ilan haberde.

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı İlanında Şartlar ve Tarihlerde Güncelleme

Ticaret Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 60 Memur Alımı yapacağını bildirmişti. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilan ile Bakanlığa bağlı olan Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına yapılacak 60 Müfettiş Yardımcısı ilanı hakkında Resmi Gazetede 7 Ekim 2021 tarihinde düzeltme ilanı yayımlandı.

60 MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında istihdam edilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci ve 9 uncu dereceli “Ticaret Müfettiş Yardımcısı” kadrosuna Gümrük Grup Başkanlığı için en fazla 30, Dış Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 15 ve İç Ticaret Grup Başkanlığı için en fazla 15 Ticaret Müfettiş Yardımcısı alımı amacıyla Giriş Sınavları yapılacaktır.

DÜZELTME İLANI

24.09.2021 tarihli ve 31608 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan yayımlanan Ticaret Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Ticaret Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ilanının “3.5. Sınav yeri, tarihleri ve/veya diğer hususlarda değişiklik olması halinde durum, Bakanlık internet adresinde ilan edilir. Bu ilan tebligat hükmündedir.” maddesi uyarınca;

Yaş şartında Düzenleme:

“1.4. Giriş Sınavlarının yazılı aşamasının yapıldığı tarihlerde otuz beş yaşını doldurmamış olması” maddesi;

“1.4. Giriş Sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)” şeklinde,

Başvuru Süreci 3 Gün Uzatıldı!

“2.1. Giriş Sınavları için başvurular, 04 -13 Ekim 2021 tarihleri arasında Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz.” maddesi;

“2.1. Giriş Sınavları için başvurular, 04 -16 Ekim 2021 tarihleri arasında Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile süresi içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz.” şeklinde değiştirilmiştir.

ADAYLARDAN ARANAN DİĞER NİTELİKLER NEDİR?

Ticaret Bakanlığı 60 Memur Alımı için gene olarak adaylardan " 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak"

Ayrıca 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) birinden KPSS P-48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olmak, En az dört yıllık yükseköğrenim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi ya da yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak şartlarıda talep edilecektir.

İLANIN TAM METNİ

RESMİ GAZETE KARARI

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 10:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı Derince
Aslı Derince - 1 yıl Önce

Ben üniversite mezunuyum kppsss puanım 68 memur olmak istiyorum 05424590388