Ticaret Bakanlığı 350 Gümrük ve Muayene Memuru Alımı Sözlü Sınav Duyurusu Geldi

Ticaret Bakanlığı az önce yayımladığı duyuru ile 350 Muhafaza Memuru ve Muayene memuru alımı hakkında duyuru yayımladı. Sözlü sınava katılacak adaylar belli oldu.

Ticaret Bakanlığı 350 Gümrük ve Muayene Memuru Alımı  Sözlü Sınav Duyurusu Geldi

Ticaret Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce Bakanlıktan gelmiş olan duyuru ile 2022 yılı memur alımı sözlü sınava katılacak adaylar belli oldu. Bildiğiniz gibi Ticaret Bakanlığı 2022 yılı memur alımı yayımladığı ilana göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 350 kişilik kadro ile alım yapacağını bildirmişti. Başvuruların son ermesi ile birlikte adaylar sonuçları beklemeye başlamışlardı ki Bakanlık 4 N,san 2022 tarihi ile sözlü sınava katılacak olan adayların listesini paylaştı.

Bakanlık bünyesine toplamda 350 aday istihdam edecek. Şehre Göre kontenjan dağılımı hatırlatacak olursak,

639 Aday Sözlü Sınava Katılacak!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru alımı ve Muayene Memuru alımı için sözlü sınava katılacak adaylar belli oldu. Buna göre,

  • Gümrük Muhafaza Memuru sözlü sınava 516 kişi katılacak. Daha önce Fizii yeterlilik sınavına başarılı olan adaylar sözlü sınava katılacaktır.
  • Muayene Memuru Sözlü sınava 123 kişi katılacak olup KPSS Taban puan 82,96704 ile oldu.

Sözleşmeli Muayene Memuru Ve Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru Sözlü Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar Hakkında Duyuru

Sözleşmeli Muayene Memuru sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ve sözlü sınav tarihleri için tıklayınız!

Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ve sözlü sınav tarihleri için tıklayınız!

Sözlü Sınav Tarihleri Açıklandı!

Gümrük Muhafaza Memuru alımı için sözlü sınav 18 Nisan 2022 tarihi saat 10:00 itibari ile başlayacak. 29 Nisan 2022 saat 10:00 a kadar devam edecek başvurular aralıklı zamanlarda belirtilen tarihler arasında gerçekleştirilecek.

Muayene Memuru Alımı sözlü sınavı ise 25 - 27 Nisan 2022 tarihleri arasında adayına göre belirtilen tarihler arasında uygulanacaktır.

Sözlü Sınav Yerleri:

Sözleşmeli Muayene Memuru: Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530 Çankaya / ANKARA (Söğütözü Yerleşkesi)

Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru: Dumlupınar Bulvarı No: 151 Eskişehir Yolu 9. Km. 06800 Çankaya / ANKARA (Eskişehir Yolu Yerleşkesi)

Adaylar sözlü sınavda yanlarında T.C kimlik belgesi bulundurmak zorundadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin mutlu
Engin mutlu - 2 yıl Önce

Arkadaş eskiden bugüne kadar ülkedeki kamuya işe alımlarındaki torpil uygulamasını başlatanlar yapanlar parti farketmeksizin tüm milletvekilleridir.maddi manevi huzuru bozanlarda onlardır.kutuplaştırmayı,kışkırtmalarıda yapanlar tüm milletvekilleridir.şu andaki sözlü sınavda torpillidir,formalitedir.

Abdurrahman coşkun
Abdurrahman coşkun - 2 yıl Önce

Neden 3katı aday diye kılavuzda yayımlayıp 1.5katı aday çağırıyorlar gümrük memuru alımında 309 kişi alacaklar 516 kişi çağırmışlar bu ne biçim adaletsizlik bunun vebali nasıl ödenecek

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ben geçen sene girdim bu sinava torpil bulamadığım için yedek listeye bile koymadılar...sözlü mülakatı yapanlar kitaptan bakıp soru sordular sırf elemek için...soruyorum.onlara bize sorduğunuz soruları sizin çocuklarınız biliyor mu?

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

5 kişi oturmuş karşıda sırf elemek için alan içi soruları sorarlar olmadı saçma sapan tarihle alakası olmayan soruları olmadı referansın yok çık dışarı derler . Bay bay hayat yaşasın torpili olanlar