Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun ve Tabzon'da 60 KPSS İle Memur Alacak

Tarım Kredi Kooperatifleri iki farklı şehirde bulunan bölge birliklerine ön lisans ve lisans mezunu memur alımı yapılacak. İşte şartlar ve ilanların detayları.

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun ve Tabzon'da 60 KPSS İle Memur Alacak

Tarım Kredi Kooperatifleri resmi İnternet adresi üzerinde yayımladığı ilana göre iki farklı ilde bulunan bölge birliklerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda ve niteliklerde personel alımı yapılacak.İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilgili ilanların detaylarını aktaracak ve başvuru yapmanızı sağlayacağız.

ŞEHİR GÖRE KADRO DAĞILIMI?

Tarım Kredi Kooperatifleri farklı illerde olmak üzere memur personel alımı yapacak. Bu bağlamda Ziraat Mühendisi ve Kooperatif Görevlisi pozisyonlarında alım yapacak.

Samsun Bölge Birliğine Lisans Mezunu 14 Kooperatfi Görevlisi, Ön Lisans mezunu 4 Kooperatif görevlisi olmak üzere 18 kişi alınacak. Ziraat Mühendisi pozisyonunda ise Lisan mezunu 10 kişi alınacak Bu bağlamda Samsun Böge Birliğine toplamda 28 kişi alınacak.

Trabzon Bölge Birliğine ise, Lisans Mezunu 6 ve Ön Lisans Mezunu 3 Kooperatif Görevlisi alıacak. Ziraat Mühendisi kadrosunda ise, 6 lisans mezunu aday alınacak. Bu yönde Trabzon Bölge Birliğine de toplamda 9 kişi alınacak.

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,
  • 18.12.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak (18.12.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler),
  • Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya altı ay ya da daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, sahtecilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sağlığına ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle hüküm giymiş olmamak,
  • Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,
  • Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Tarım kredi Kooperatifleri Bölge Birliği memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylar öncelike yukaıdaki nitelikleri taşımaları gereklidir. Bu yönde adaylardna yukarıdaki nitelikler dışında isans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması ve Lisans mezunu adayların 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması gereklidir.

Ziraat Mühendisi adaylarından ise, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Ayrıc adayların ilgili alanlarda eğitimlerinide tamamlamış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Samsun ve Trabzon Bölge Birliği Tarım Kredi Kooperatiflerine başvurular 18.11.2019 tarihinde başlayacak olan başvurular şahsen yapılacak olup, son başvuru 29.11.2019 günü saat 18.00’e kadardır. Başvurular, aşağıda irtibat adresi belirtilen Samsun Bölge Birliği tarafından alınacaktır. başvurular istenen belgeler ile birlikte şahsen ilgili kurumlara yapılacaktır. başvuru formlarına ve ilanın tam metnine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

SAMSUN BÖLGE BİRLİĞİ İLANI

TRABZON BÖLGE BİRLİĞİ İLANI

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 22:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref
Şeref - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin