Tarım Bakanlığı 10 Bin Memur Alımı Yapacak Mı? Meclis Gündemi ve Adayların Talepleri

Geçtiğimiz yıl itibariyle gündeme gelen, uzunca sürelerdir memur alımı beklenen Tarım ve Orman Bakanlığı 10 bin memur alımını ne zaman yapacak? Adayların ilan talebi, meclis gündemi ve yaşananların detayları haberimizde...

Tarım Bakanlığı 10 Bin Memur Alımı Yapacak Mı? Meclis Gündemi ve Adayların Talepleri

Tarım ve Orman Bakanlığı yaklaşık olarak 2 yıldır memur alımı yapmıyor. Önceki Bakan Fakıbaba' nın açıklamalarının olduğu da biliniyor. Öyle ki Bakan tarafından yapılan açıklamada 10 bin memur alımı için kadro talep edildiği, bu alımların da sürece dahil edileceği ifadelerine yer verilmişti. Yüzbinlerce aday tarafından merakla beklenen bu konu, CHP vekili tarafından yeni bakan Bekir Pakdemirli' ye soru önergesi olarak iletildi ve yanıt verilmesi beklendi. Yüzbinlerce aday tarafından beklenen, yaklaşık iki yıldır gündeme gelmesine rağmen henüz bir çözüme kavuşturulmayan ilanla alakalı bakanın açıklama yapması ve memur alımlarıyla alakalı olarak ilan tarihine yönelik bilgi verilmesi istendi.

Bakan Pakdemirli' ye soruldu, yanıt geldi

Tarım Bakanlığı memur alımıyla alakalı olarak Bekir Pakdemirli tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı' ndan kadro talep edildiği yönünde ifadelere yer verildi. Ancak bundan önceki Bakan Fakıbaba tarafından da aynı ifadelere yer verilmiş, memur alım ilanlarıyla alakalı kadronun Hazine ve Maliye Bakanlığından talep edildiği aktarılmıştı. Daha önceki bakanın açıklamaları, verilen sözler unutuldu mu? Bakanın görevden ayrılmış olması, bakanlığın görevinin yerine getirilmesine engel mi oluşturmaktadır? Yaklaşık olarak iki yıldır ilan bekleyen yüzbinlerce vatandaşın durumu ne olacaktır? Sitemiz isinolsa.com üzerinden bizlere yoğun olarak atılan bu mesajlar, gündeme getirilmesi istenen mesajlardır. Bu mesajların ortak noktası, haberimizde geçenler olmakla beraber, gıda ürünleri, su ürünleri, veteriner hekimler gibi çok sayıda eğitim ve tahsil görmüş vatandaşımızın, memur adayının bu konuda ilan beklentisi bulunmaktadır. İşsiz, borç batağında ilan bekleyen bu kişilerin seslerine kulak verilmesi gerekmektedir. Her zaman olduğu gibi bizler isinolsa.com ekibi olarak ziyaretçilerimizin düşüncelerini aktarmaya, onların bu taleplerini gündeme taşımaya çalıştık.

Umuyoruz ki uzun zamandır çözülmeyi bekleyen ve beklentinin yüksek olduğu bu konuyla alakalı, her iki tarafı da ortak paydada buluşturacak bir ilan gündeme gelir ve alımlar gerçekleştirilir.

Tüm memur alım haberleri, kamu gündemi ve çok daha fazlasından ilk siz haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda
Sevda - 3 yıl Önce

Diğer bakanlık 25000 atama oluyor bu bakanlık her zaman ataması az 5000 gıda mühendisi ataması istiyoruz.Senelerdir yapılamayan atama istiyoruz.

Bilgin
Bilgin - 3 yıl Önce

Yeter artık yapın şu alımı hep lafta kalıyor bizim bakanlığa gelince

Ormanci
Ormanci - 3 yıl Önce

Diyanet olsaydi 9500 alimi hemen yaparlar esitlik istiyoruz bize gelince 21 aydir maliyede bekletilio kadrolar yazik degil mi bize biz de bu ulkenin cocuklariyiz

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

Orman muhafaza memurları için de alım olsun lütfen binlerce genç alım bekliyor