Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Personel Alımı! 261 Kadro Daha Açıldı!

Sosyal Güvenlik Kurumu kadro arttırıma gitti. Kamuda personel alımları için resmi gazetede yayımlanan kadro değişikliği ile SGK 261 personel daha alacak. İşte detaylar..

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Personel Alımı! 261 Kadro Daha Açıldı!

Kamuda,  eğitim düzeyinde en az lise mezunu bulunan KPSS puanı ile yada KPSS puanı olmadan çok sayıda alımlar devam ediyor. Bunun yanı sıra yeni alım yapacak kurumlar kadro değişikliği yaparak yeni ilanlara hazırlanmaktalar. 23 Haziran tarihili resmi gazetede yayımalanan kadro değişikliği ile SGK'da 261 kadro daha açıldı. SGK ne zaman personel, memur alımı yapacak?

SGK MEMURU ALIMI YAPACAK MI?

Sosyal Güvenlik Kurumunun merkez ve taşra teşkilartlarında boş bulunan kadrolarında değişiklikler yapıldı. Merkez teşkilatlarda 67, taşra teşkilatlarında ise 194 kadronun değişikliğe gidilmesine karar verildi. Sayılarda değişiklik yapılmasada kadrolarda yapaılan değişiklikler, SGK'da ihtiyaç bulunan kadrolar olarak algılandı. Bununla birlikte SGK alımları ne zaman yapacağı hakkında henüz bir açıklama yapmadı. 

Diğer yandan resmi gazetede yayımlanan diğer kadro değişiklikleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde yapıldı. Bu kurumlarda yapılacak olan personel alımları merkezi atamalarda yapılmakta. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülhan DOĞANTAŞ
Gülhan DOĞANTAŞ - 4 yıl Önce

Merhaba ben Afyondan size ulaşmaya çalışıyorum.Sehir plancısı alımı yapılmasını istiyorum.Afyonun daha fazla şehir plancılarına ihtiyacı var.Talebimin dikkate alınmasını önemle rica ederim.Gereginin yapılmasını arz ederim.

Osman
Osman - 3 yıl Önce

4 kasım 2018 kpss önlisans sınavından 60 puan aldım hangi kamu kurumlarına başvuruda bulunabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim