Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 50 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 50 memur alımı ilanı yayımlandı. Denetmen Yardımcısı alınacak. İşte başvuru şartları ve tarihler.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 50 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Sosyal Güvenlik Kurumu az önce memur alımı ilanı yayımlandı. Resmi gazetede 12 mayıs 2021 tarihi ile yayımlanmış olan Memur Alımı İlanına göre Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Taşra Teşkilatında görevlendirmek üzere Genel idare Hizmetleri sınıdında 50 kişilik boş kadro ile sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı ilanı yayımlandı.

KADRO DETAYLARI NEDİR?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

b) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

c) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

d) 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Sçeme Sınavından P40, P42 ve P43 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,

e) Süresi içinde başvuru yapmış olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı başvuruları 24 Mayıs 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 04 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav) adresinden yapacaklardır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 00:30
YORUM EKLE