Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı duyurusunda personel ihtiyacını karşılamak için 400 kişilik boş pozisyon ile memur alımı yapacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı
Sosyal Güvenlik Kurumu 23 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 400 boş kadro ile Sosyal Güvenlik Denetmen yardımcısı alacak. Adaylar kadroya alınmadan önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak olan Giriş sınavına katılarak başarılı puan alan adaylar kadroya alınacaktır. Ayrıca Giriş Sınavı Sözlü olarak gerçekleşecek olup, adayların sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı almış olmaları gerekmektedir. 

Alınacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilmiş olan şartları taşımaları, Giriş sınavının yapılacak yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını dolduramış olmaları, ÖSYM tarafından yapılan 2015 yılı veya 2016 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP111 ve KPSS113 puan türlerinden en az 75 puan almış olmaları, görevini yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık problemi olmaması ve Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak şartları aranmaktdır. Bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecek ve KPSS puan sırasına göre sınava girmeye hak kazanacaklardır. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar 02 Ocak 2017 tarihi ile 13 ocak 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Başvurular elektronik ortamda yapılacak olup başvuru yapacak adaylar çok dikkatli olması gerekmektedir. Başvuruda bulunmuş olupta sınava girmeye hak kazananaların listesi 20 Ocak 2017 tarihinde Kurumun resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Giriş sınavı ile 13 Şubat 2017 ile 24 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara'da yapılacaktır. Başvurularınızı https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do bu adresten yapabilir veya Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE