SGK 400 memur alım ilanı yayınladı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 400 denetmen yardımcısı alım ilanı yayınlandı. Denetmen yardımcısı olarak görev yapacak olan memurların başvuru için sağlaması gereken bazı şartlar ve yerine getirmesi gereken prosedürler bulunuyor.

SGK 400 memur alım ilanı yayınladı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan yeni bir ilanda 400 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Taşra Teşkilatı'nda görevlendirilmesi planlanan denetmen yardımcılarının en geç 17 Haziran 2019 tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor. 

SGK 400 MEMUR ALIMI ŞARTLARI

Denetmen yardımcılığı kadrosu için başvuru yapmak isteyen adayların:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'nci maddesinin 1'nci fıkrasının A bendinde yer alan genel şartları taşıması.

2. Görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık sorununa sahip olmaması.

3. Yazılı sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması.

4. KPSS P13, P23, P40, P42 ve P47 puan türünde 75 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar e-Devlet üzerinden 10 Haziran 2019 ile 17 Haziran 2019 tarihleri arasında internetten başvuru yapacak. TC kimlik numarasıyla internetten başvuru yapacak adayların karşılarına çıkan Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu'nu eksiksiz şekilde doldurması gerekecek, e-Devlet üzerinden tüm bu prosedürler yerine getirilebilecek.

Başvurusunu tammalayan adayların KPSS puanı ÖSYM üzerinden otomatik olarak kontrol edilecektir. Başvuru yapacak adaylar yazılı sınav başvuru formuna 4.5x6 boyutunda son 6 aya ait bir vesikalık fotoğrafı da başvurusuna eklemek durumunda. Başvurular sadece elektronik ortam üzerinden yapılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Karaman
Ahmet Karaman - 4 yıl Önce

İş başvurusu