Sermaye Piyasası Kurulu 75 KPSS Puanı İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

Resmi Gazete'de 17 Eylül 2019 tarihi itibari ile gelmiş olan duyuruya göre Sermaye Piyasası Kurulu KPSS puanı ile bünyesine memur alımı yapacak. Şartlar Nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu 75 KPSS Puanı İle Memur Alım İlanı Yayımladı!

Sermaye Piyasası Kurulu memur personel alımı yapacağını ilan etti. 17 Eylül 2019 tarihi itibari ile yayımlanmış olan ilana göre Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak üzere 20 kişilik boş Memur kadrosu ile Uzman yardımcısı alacak. Bu yönde Meslek Personel yardımcılığı Giriş sınavı yapacak Sermaye Piyasası Kurulu adaylardna sınav başvurusu için bazı nitelikler arıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sermaye Piyasası Kurulu İstanbul Temsilciliğinde görrevlendirmek üzere 20 kişilik boşluk ile uzman yardımcısı alacak olup adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacaktır.

Adaylardan, 657 Sayılı Delvet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştrmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranacak.

Ayrıca özel olarak ise, ÖSYM tarafından yapılmış olan 2018 veya 2019 yıllarıdnaki KPSS'den a (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 veya KPSSP28 puanı 75 (Yetmişbeş) ve üzerinde puan almış olmak, En dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak ve Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Sınav başvurularının 18.09.2019 - 04.10.2019 tarihleri arasında Kurulumuz resmi internet adresinden (www.spk.gov.tr) ulaşılabilecek "Başvuru Formu"nun çevrimiçi olarak doldurulması suretiyle yapılması, formun doldurulmasını müteakip sistem üzerinden çıktısının alınarak öğrenim belgesinin fotokopisi ile birlikte en geç 07.10.2019 tarihi saat 17:30'a kadar elden veya posta yoluyla Kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmektedir.

GİRİŞ SINAVI YAPILACAK!

Sınav Tarihi: Giriş sınavının yazılı aşaması 26-27 Ekim 2019 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları altı ayrı oturum şeklinde yapılacaktır. Ayrıca ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilek için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE
YORUMLAR
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum
İkamet şartının kaldırılmasını talep ediyorum - 3 yıl Önce

2017 puanımız da hesaba katılsın bir de memur alımlarında ikamet şartının tarihe karışmasını rica ediyorum