Şehir Hastanelerine Nisan Ayında Binlerce Personel Alımı Yapılacak! İşte Kadrolar

Nisan ayı itibariyle Şehir Hastanelerine binlerce personel alımları gerçekleştirilecek. Bakanın açıklamalarından gündeme yansıyanların tüm detayları haberimizde...

Şehir Hastanelerine Nisan Ayında Binlerce Personel Alımı Yapılacak! İşte Kadrolar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda, şehir hastanelerinin hız kesmeden kurulduğuna, hizmete açıldığına yer verildi. Bu açıklamalar ışığında da Sağlık Bakanlığı tarafından şehir hastanelerine personel alımı sürecinin gündeme geleceğine değinildi. Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamasında " Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent'te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak. " şeklinde konuştu.

HANGİ KADROLARA ALIMLAR YAPILACAK?

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Koca tarafından bir açıklama gerçekleştirilmiş ve Ankara Şehir Hastanesi' nin hizmete açılması, mevcut personel sayısı gibi noktalarda bilgilendirmeler sağlanmıştı. Yapılan açıklamada da 4 bin personelin görevde olduğuna değinilmişti. Yukarıda yer alan açıklamalarla beraber Nisan ayında şehir hastaneleri için personel alımının yapılması beklenmektedir. Kadrolar ise Teknikerler, Teknisyenler, Görüntüleme teknisyenleri, Hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), çağrı merkezi görevlisi, oda destek personeli, mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli,  temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri), hastane güvenliği, otopark personeli şeklinde beklenmektedir.

İLANLAR YAYIMLANDIĞINDA BİLDİRİM ALIN

İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı indirerek, Sağlık Bakanlığı personel alımlarıyla alakalı tüm gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilir, bildirim alabilirsiniz.

İOS> TIKLA

ANDROİD>TIKLA

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru toprak
Ebru toprak - 5 yıl Önce

Hepnaynı haberi yayınlıyosunuz büyük bi heyecanla bakıyoruz kaç gün öncesi okudumuz haber

emre çelik
emre çelik - 5 yıl Önce

boşuna heveslenmeyin millet rezil kepaze ediyorlar sizleri hastanelerde ben eskişehir devlet hastanesinde çalışmama rağmen rezil kepaze ettiler müdürler ve amirler arasında torpilcilik var

Remzi Güneri
Remzi Güneri - 5 yıl Önce

Saglik bakanligi personel alimi aciklandimi

Emirhan SEVİLİR
Emirhan SEVİLİR - 5 yıl Önce

Başvurular ne zaman başlıyacak