Şehir Hastanelerine 12 Bin Sağlık Personeli Alımı - İlan Tarihi ve Başvuru Şartları

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı. Peki şehir hastanelerine personel alımı ne zaman yapılacak, sağlık bakanlığı personel alımı yapacak mı, sağlık personeli alımı için ilanlara başvuru şartları ne olacak? İşte merak edilen tüm soruların yanıtları ve şehir hastanelerine personel alım süreci...

Şehir Hastanelerine 12 Bin Sağlık Personeli Alımı - İlan Tarihi ve Başvuru Şartları

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir duyuruyla, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi kurulacağı aktarılmış ve bununla alakalı çalışmalara başlanacağı bilgisi verilmişti. Yapılan bu duyuruların ardından çalışmalar gerçekleştirildi ve Ankara Şehir Hastanesi, hasta kabulüne başladı. İçerisinde yaklaşık olarak 12 bin personelin çalışacağı ifade edilen şehir hastaneleriyle alakalı olarak, ilanların ne zaman yayımlanacağı, başvuru koşullarının ne olacağı merak ediliyor. Adaylar tarafından şehir hastanesine personel alımı kadroları ve başvuru şartları üzerinden çok sayıda soru yöneltilerek, sitemiz isinolsa.com sosyal medya hesapları üzerinden ulaştırılıyor. İŞKUR veya Sağlık Bakanlığı üzerinden alımı yapılacağı düşünülen 12 bin personel alımı süreci için yapılan açıklamalar neler, kısaca göz atalım:

Bakan Fahrettin Koca açıklama yapmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada " Ankara Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek. " ifadeleri kullanılmış, alımlarla alakalı başka bir bilgi verilmemişti. Bu alımlarla alakalı muhtemel personel kadrosunu ilk olarak biz sitemiz üzerinden isinolsa sizlere duyurmuştuk. Yapılacak personel alımlarında muhtemel kadroların hemşire, doktor, teknisyen, temizlik görevlisi, kaloriferci, kat hizmetleri görevlisi, bilgisayar ve bilişim sistemleri teknisyeni, ağ sistemleri teknisyenleri, veri giriş uzmanları, operatör alımları, güvenlik görevlisi alımları gibi çok sayıda kadronun söz konusu olabileceğine değinmiştik. Bu alımlarla alakalı heyecanlı ve meraklı bekleyiş halen sürüyor. İlanların ne zaman yayımlanacağıyla alakalı bir bilgilendirme yapılmadı, bizim ekip olarak tahminimiz olası ilanların yaz aylarında duyurulacağı yönündedir. Personel alımlarıyla alakalı başvuru şartları da standart kamuya personel alımlarında aranan şartlarla eş değer olacaktır. Elbette bazı ek nitelikler ya da şartlar da istenebilir. Tüm bu detayların yakın zaman içerisinde netleşmesi beklenmektedir. Bu bilgilendirmeleri kaçırmamak, yoğun başvuru alacağı tahmin edilen ilanlara kontenjan dolmadan başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantılardan uygulamamızı indirip, instagram hesabımızı takip etmenizi önermekteyiz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Naciye doganay
Naciye doganay - 3 yıl Önce

Lise mezunuyum Iskura başvuruda bulundum kayıtım var ise ihtiyacım var iki çocuk annesiyim

Esra ünal
Esra ünal - 3 yıl Önce

Basvuru nasil yapabilorm