Sahil Güvenlik KPSS En Az 60 Puan İle 2020 Yılı Devlet Memuru Alımı İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 yılı Devlet Memuru Alımı İlanı Yayımladı. KPSS En az 60 Puan İle ve En az lise mezunu memur alınacak. İşte kadrolar.

Sahil Güvenlik KPSS En Az 60 Puan İle 2020 Yılı Devlet Memuru Alımı İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet memuru alımı ilanı yayımladı.

Az önce Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre 2020 yılı Devlet memuru Alımı ilanı geldi. Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak açıktan 15 memur alımı yapılacak.

Alım Yapılacak Kadrolar:

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu adaylar içerisinden, Antalya, Ankara, Muğla, İzmir ve İstanbul illerinde toplamda 15 kişilik kadro ile Devlet memuru alımı yapacak.

Alımlar, Çevre Mühendisi, Makine Mühendisi, Yüzme Öğretmeni, Eğitim Geliştirme Uzmanı, Spiker, Radyo ve Televizyon Uzmanı, Uzman, Avukat ve Hizmetli kadrolarında yapılacak.

Mezuniyete Göre Kadro Dağılımı ve Özel Şartlar:

Kimler Başvuru Yapabilecek?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
  • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.
  • Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.
  • “Hizmetli” unvanında yapılacak başvurularda 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü; diğer unvanlardaki başvurularda ise 2020 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).
  • Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (05 Ocak 2003 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).
  • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.
  • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.
  • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak.
  • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığına 2020 yılı Devlet Memuru alımı başvuruları 28 Aralık 2002 tarihi le başlayacak olup en geç 05 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Bunun dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE