Sahil Güvenlik Komutanlığı 240 Memur Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilanlara göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine Lise ve Önlisans mezunu toplamda 240 kişi alacağını belirtmişti. Söz konusu duyuruya göre 240 memur alımı başvuruları bugün başladı! Peki kimler başvuru yapabilir? Başvurular nasıl Yapılacak? İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 240 Memur Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine memur alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde belirtmişti ve yapılan duyurya göre başvuru şartları ve başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı toplamda 240 kişilik boş kadro ile memur alacak ve adaylardna bazı nitelikler aramaktadır. Adayların bu nitelikleri taşıması dahilinde başvurular alacaktır. Söz konusu olan alım başvuruları bugün ( 09 Nisan 2018 ) itibari ile başladı ve adaylar haberimizin devamında alım yapılacak pozisyonlara ve başvuru şartlarına ulaşarak başvurularına başlayabilirler.

ALIM POZİSYONLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 240 kişilik kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtmişti. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olup ilanın tam metni ile alım kadroları ve nitelikleri belirtildi. Buna göre Merkez ve Taşra Teşkilatına Erkek ve Kadın 240 kişi alınacak. 240 Kişilik kadronun 176 sı Lise mezunlarına ve 64 ü Önlisans mezunlarına verildi.

Lise Mezunu alım pozsyonları Destek Personeli, Teknisyen ve Büro Personelidir. Buna göre 176 kişilik kadronun, 84 Destek Personeli,30 teknistyen ve 65 Büro Personeli alınacak.

Önlisans kadroları ise, 24 Büro Personeli ve 40 Tekniker alımı olmak üzere toplamda 64 kişi alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alımını yapacağı 240 kişilik kadro için adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuruda bulunabilecektir. Buna göre adaylardan genel olarak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Daha önce sözleşmeli olarak çalışanlar için başvuru tarihi itibari ile fehis süresi üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 36 yaşından gün almamış olmak, Askerlik durumu itibari ile askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve Alım yapılacak pozisyonlar için ilgili bölümlerin Lise mezunu olmak ve önlisans mezunları içni yüksekokullardan mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartıda aranmakta olup, Buna göre 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı başvuruları başladı. İlgili ilan 03 Nisan 2018 tarihinde duyurulmuş olup alım başvuruları bugün 09 Nisan 2018 tarihinde saat 15:00 ile başladı. Buna göre başvurular en geç 30 Nisan 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular sadece www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Başvuru işlemleri sonrasında başvuru sonuçları 15 Mayıs 2018 tarihindenden sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfasında duyurulacaktır. Ayrıca ilanın tam metninden alım branşlarına ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Başvuru Ekranına ulaşmak için ve başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://goo.gl/iCkM5L

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 16:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 6 yıl Önce

35 yaşını geçenler de ölsün bu ülkede o zaman bizi niye sınava alırsınız ki madem işe almayacaksiniz

Serdar
Serdar - 6 yıl Önce

35 yaşını geçenler de ölsün bu ülkede.. o zaman bizi niye sınava alırsınız ki madem işe almayacaksiniz ???

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

nasıl başvuru yapabiliriz

Alya
Alya - 6 yıl Önce

Arkadaşlar selam 62.92 puan önlisans büro personeli mali işler istanbul gelme şansı % kaç dır

ÖldüSayın
ÖldüSayın - 6 yıl Önce

35 ten sonrakiler dediğiniz gibi ölsün..yeter ya bu ne puan alamadık diye yıllardır atanamadık zaten..özeller desen onlarda 35 sınırıı ne yapalım ..sonrada evde niye oturuyosunuz ddeniyo..25 imdede ben iş bulamadım hala yok yok..bu nasıl bi sistem..o zaman 35 ten sonra kppss sınavınada almayın ..para bulamıyoruz zaten

Şerife
Şerife - 6 yıl Önce

35 yaş sınır olmasın atama bekleyerek yaş 36 şimdi ne yapalım hırsızlıkmı yapalım doğamı çıkalım sesimizi duyurun lütfen

OSMAN CAN
OSMAN CAN - 6 yıl Önce

Arkadaşlar 87,763 puanla büro personeli Bartın a tercih yaptın Rabbim herkesin gönlüne göre versin hayırlısı neyse o olsun yaş 34 son sene bu sene