Sağlık Bakanlığına 5.937 Adalet Bakanlığına 9.338 Kamu Personeli Alımı Kadrosu Açıklandı!

Cumhurbaşkanlığı 2020/195 sayılı kararına göre kamu kurumları dolu ve boş kadroları güncellendi. Sağlık Bakanlığı 5 bin 937 Adalet Bakanlığına 9 bin 338 Kamu Personeli Alımı Kadrosunda değişilik yapıldı. hangi kadrolarda memur alımı yapılacak!

Sağlık Bakanlığına 5.937 Adalet Bakanlığına 9.338 Kamu Personeli Alımı Kadrosu Açıklandı!

Resmi Gazetede kamu kurumlarının dolu ve boş kadro dağılımında düzenleme yapıldı. Cumhurbaşkanlığının kamu personeli kadrolarında yapılan değişikliklerde Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bir çok kuruma ait yeni kadro ihdasları gerçekleşti.

ALIMLAR NE ZAMAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Personel alımlarının bir kısmı görevde yükselme ve unvan değişiklikleri kadroları yolu ile başka kurumlardan nakil yolu ile gerçekleşmesi ve ağırlıklı bir kısmında ise KPSS’siz yada 208-2019 yıllarında KPSS sınavlarına giren adaylar arasından ilk defa atama yolu ile yapılması bekleniyor. Başvuruların 2020 yılı içinde gerçekleşmesi bekleniyor. İlk defa atama yolu ile yapılacak alımlarda istenilecek genel başvuru şartları şu şekilde olacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

Adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları, 19 yaşından gün almış olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum olmamaları, güvenlik ve arşiv araştırmalarının olumlu olması, eğitim düzeyinde lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları ve KPSS şartlarında ise kamu personeli seçme sınavından gerekli olan puanları almış olmaları gerekli olacaktır.

KADROLAR;

Adalet Bakanlığında toplamda 5937 kişilik açık kadronun bir kısmı meslek mensubu grubundan hakim ve savcılar için, icra katibi, zabıt katibi, teknisyen, gemi adamı, santral memuru, sosyolog, psikolog, zabıt katibi, infaz ve koroma memuru, veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak açıklandı. Sağlık Bakanlığı kadrolarında grafiker, sosyolog, mühendis, fizikçi, bilgisayar işletmeni, asistan, doktor gibi kadroların sayılarında arttırıldı.

Cumhurbaşkanlığının 2020/195 sayılı boş-dolu kadro değişiklik yapılmasına ilişkin karara ulaşmak için https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/05/20200509-18.pdf

Kamu personeli alımlarına erişmek için:

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Admin
Admin - 3 yıl Önce

Yanlış anlamışsın kardeşim 18yasini bitirip 19dan gün almış derken alt sınırı belirtiyor

Nevin
Nevin - 3 yıl Önce

2020 kpss baz alınacak mı

Yanlışlık var
Yanlışlık var - 3 yıl Önce

18 yaşını doldurmuş olması ve 19 yaşından gün almamış olması yeterli kadroları doldurmaz bu kadar işsiz varken sadece bu sınırlı yaş aralığı olması manidardır ayrıca

güzel kafa
güzel kafa @Yanlışlık var - 3 yıl Önce

kral o ne guzel bı kafa .d gercekten nutkum tutuldu

Yanlışlık var
Yanlışlık var - 3 yıl Önce

KPSS siz alım olacaksa KPSS poanı alan arkadaşlar salak mı 30 yaşında kadar alım olması gerekir KPSS şartıda olması gerekmekte yoksa haksızlık olur öte yandan 18 yaşında bir vatandaş haliyle ne önlisans tan mezun olabilmiştir nede lisanstanmantıkhata

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Lise mezunu alınacak mı

ALi
ALi - 3 yıl Önce

Tahmini olarak ne zaman başlar bu alımlar.?

Şerife özkan
Şerife özkan - 3 yıl Önce

Çocukların ailelerinin hayalleriyle oynamayın inen çok üzülüyorum