Sağlık Bakanlığına 55 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığına 2018 yılı personel alımları ne zaman yapılacak? Başbakan Binali YILDIRIM 110 bin memur alımı açıklaması ardından Sağlık bakanlığına 55 bin memur alımı olacağı açıklandı. Sağlık Bakanından alımlarla ilgili açıklama geldi. İşte Sağlık bakanlığı atamalarına ilişkin son haberler.

Sağlık Bakanlığına 55 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Kamuya personel alım ilanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Memur alımlarında sağlıkçı atamaları önemli bir yere sahiptir. Sağlık Bakanlığı, 2018 yılında farklı unvanlarda personel alacak. 2017 yılı bütçe görüşmelerinden sonrasında Başbakan Binali YILDIRIM personel alımlarına ilişkin detayları paylaştı. Sağlık Bakanlığına yapılacak olan kadronun 36 bin olduğunu duyurmuştu. Sağlık bakanı Ahmet DEMİRCAN'ın son açıklamaları sonrası sayının 55 bin olacağını duyurdu. İşin olsa ekibi olarak geçtiğimiz günlerde yoğunluk olarak hangi kadrolara atama olacağını duyurmuştuk.

Sağlık Bakanı Ahmet DEMİRCAN, 2018 yılında hastanelerde bulunan personel ihtiyacını gidermek istediklerini belirtti. Yoğun bakımlardaki bulunan yatak sayısını arttırmak istediklerini ve personel sayısında artış yapılacağını belirtti. Yapılan açıklamada 27 bin ebe ve hemşire alınacağını, 9 bin civarında hekim alınacağını, 2017 yılında taşeron kadroya geçmesinden dolayı 10 bin alımın bu sene yapılacağını ve 2018 yılında verilen 9 bin kadro ile beraber 55 bin kadroya atama gerçekleşeceğini duyurdu.

HANGİ KADROLARA ALINACAK?

Sağlık Bakanlığına atamalarda alınacak doktor sayısı 9 bin olacak. 27 bin hemşire alınacak. İşçi alımlarında ise; geçtiğimiz yıl yapılamayan alımların 2018 yılına eklenmesiyle toplamda 10 bin işçi alınacak.

2018 SAĞLIK BAKANLIĞI ALIMLARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığına 2017 yılında merkezi atama ile Şubat ayında alımlar gerçekleştirmişti. Haziran ayında yapılan merkezi atamalarda ise toplamda 12500 personel alındı. 2018 yılında Şubat ayında merkezi atama yapılıp yapılmayacağı adayların en çok merak ettiği sorular arasında. Adaylar toplamda 55 bin alım için sabırsızlıkla duyuru yapılmasını bekliyor. Personel ilanı Devlet Personel Başkanlı sitesinden ve Sağlık Bakanlığının resmi sitesi üzerinden yayımlanacak. 55 bin memur atamasının ne zaman yapılacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Alımlara ilişkin son gelişmeleri ziyaretçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 21:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 5 yıl Önce

atama yapmak yerine yatış faction

sağlık Tekniker
sağlık Tekniker - 5 yıl Önce

2018 Yılında Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölüm (Evde Hasta Bakım Bölümlerinin
alımlarını lütfen 300 olursa menmun olurum.
şimdiden Teşekkür ederim.

Evde bakım teknikeri
Evde bakım teknikeri - 5 yıl Önce

Evde bakım tekniker alım sayısı arttırılmasını istiyoruz.

Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Atamalar ne zaman

selim
selim - 5 yıl Önce

atama tarihi nden yok şubat atamaları 2 yıldır yapılmıyor bir milyon müteahit elemanına kadro hemen verildi ama yılarır kpss den ve üniversite mezunu milyonları kimse görmüyor bizi gömeyenleri bizde sandık başında görmeyeceğiz

Duygu
Duygu - 5 yıl Önce

Hemşirelik bölümünden ağustos ayında mezun oldum kasımda atama yapılacak dediler anca vagon teknisyeni , hizmetli , veteriner aldılar. İnşAllah yine böyle bi saçmalık dönmez. Ağustostan beri hemşire ataması yok

Ameliyathane
Ameliyathane - 5 yıl Önce

9 bin ameliyathane teknikeri ihtiyacı var.Neden hala 7 aydır tek bir kontenjan verilmedi?