Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı; İŞKUR, ÖSYM Son Başvuru Tarihi, Başvuru Ücreti,

Sağlık Bakanlığına ÖSYM üzerinden (18 bin) ve İŞKUR üzerinden (14 bin) toplam 32 bin memur personel alımı son başvuru tarihi nedir? Nasıl başvuru yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar nasıl ödenecek? Başvuru genel şartları nedir?

Sağlık Bakanlığı 32 Bin Personel Alımı; İŞKUR, ÖSYM Son Başvuru Tarihi, Başvuru Ücreti,

Sağlık Bakanlığına 32 bin personel alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı. Buna göre 14 bin işçi ve 18 bin sağlıkçı alımı başvuruları ne zaman bitecek.  Nasıl başvuru yapılır? Hemşire maşları nedir? Tüm boruların cevabı haberimizdedir.

32 BİN PERSONEL ALIMI DETAYLARI;

Başvuruları tarihleri; ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı ile 2020/5 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli kadrolara yerleştirme başvurularını 26 Mart 2020 tarihinden itibaren almaya başladı. Son başvuru 1 Nisan 2020 tarihinde saat 23:59’da son bulacak.

Başvurular T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile birlikte ais.osym.gov.tr adresine giriş yapılarak tamamlanabilecek.

Tercih ücreti ne kadar nasıl ödeme yapılacaktır. ÖSYM üzerinden başvuru yapan adaylar tercihlerin sisteme işlenmesinin ardından ÖSYM üzerinden e-işlemler menüsünden ödemeler alanından 20,00 TL yerleştirme ücreti ödemesi gerekli olacaktır. Yerleştirme ücretleri ödemesi 2 Nisan 2020 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecektir.

Odyolog, Perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ilk ve acil yardım, hemşire, Ebe, Psikolog, sosyal çalışmacı, sağlık teknikeri kadrolarındaki alımların sayısı 18 bin olarak açıklandı. Bu alımlarda açıklanan genel başvuru şartlarına göre 65 yaşından gün almamış adaylar başvuru yapabilecekler. 14 Bin işçi alımında ise 35 yaşından gün almamış yaş şartı bulunuyor.

İlgili Haber: Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/5 Tercihleri Başladı! 18 Bin Personel Alınacak

İŞKUR ÜZERİNDEN İŞÇİ ALIMI;

14 bin işçi alımı başvuruları sadece elektronik ortamda İŞKUR E-şube portalı üzerinden yapılabilecek. Fiziki başvurular kabul edilmeyecek. İŞKUR portalında yoğunluklardan dolayı sitede bir yavaşlık söz konusu olmaktadır. 

İlgili Haber: Sağlık Bakanlığı, İŞKUR 14 Bin İşçi Alımı Başvuru Nasıl Yapılacak? Bakan Açıkladı!

18 BİN SAĞLIKÇI ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

BAŞVURU ÜCRETİ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

HEMŞİRE MAAŞLARI NE KADAR?

Yeni göreve başlayan Lisans mezunu 9/3 derecesinde bekar bir hemşire maaşı 4.271,80 Tl olarak açıklanmıştır. Çalışanın eğitim, eş durumu ve çocuk sayısına göre maaşlarda farklılık olabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 14:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haticenur alabuğa
Haticenur alabuğa - 3 yıl Önce

Hemşire yardımcıları neden alınmıyor

Ahmet
Ahmet @Haticenur alabuğa - 3 yıl Önce

alınıyor tabii alınmaz mı neredeyse bir hizmetli den bile daha düşük bir statü de ve kura ile alınıyor