Sağlık Bakanlığı 29 Bin Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı! İlan Ne Zaman Yayımlanacak

Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 kamu personeli alımı müjdesi için kadro dağılımı belli oldu. Yürütülecek alım sürecine yönelik tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı 29 Bin Kamu Personeli Alımı Kadro Dağılımı! İlan Ne Zaman Yayımlanacak

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 kamu personeli alımında süreç yaklaşıyor gibi gözüküyor. 29 bin kamu personeli alım müjdesi sağlıkçıları ve teknik personeli sevindirirken; yapılacak alımlarla alakalı çok sayıda soru işareti bulunuyordu. Sosyal medya platformları üzerinden aktarılan ifadelerde adaylar genellikle kadro dağılımlarını merak ediyor, kadro dağılımına yönelik bilgilendirmelerin ne zaman yapılabileceğini soruyorlardı. Bu sorularla alakalı olarak önemli bilgilendirmeler kamuoyu gündemine ulaşmaya başladı...

29 BİN 600 KAMU PERSONELİ ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Cumhuriyet Gazetesi yazarı tarafından kaleme alınan haberde, 2019 yılında 29 bin 630 kamu personeli alımı yapılacağı yönünde ifadeler kullanılmıştı. Bu noktada çok sayıda kadro için resmi açıklamaların ne zaman geleceği merak edilmişti. Konuya yönelik önemli bir gelişme yaşandı ve kadro dağılımları gayri resmi şekilde açıklandı. Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altıntaş, yaptığı bir son dakika açıklamasında kadro dağılımı noktasında sosyal medya hesabı üzerindenpaylaşım gerçekleştirdi. Paylaşımında 2019 yılı için 29 bin 689 kişilik kadrodan bahseden Altıntaş, bu kadrolardan 14 bin 360 kişisinin hemşire, 1600 civarı ortaöğretim hemşire, 8081 tekniker, 1776 teknisyen ve kalanı da diğer lisanslardan olmak üzere personel alımları yapılacağını söyledi.

İlgili paylaşıma yukarıdan göz atabilirsiniz. Bu alım süreciyle alakalı çok yakın zaman içerisinde ilan duyurusunun veya açıklamasının gelmesini beklemekteyiz. İŞİN OLSA ekibi olarak bu tarihin Mayıs - Haziran ayları arasında olacağını düşünmekteyiz. Süreci takip edip sizlere bilgilendirmeleri yapmaya çalışacağız. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ - 4 yıl Önce

Biyomkedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.

Anestesi  teknikeri  bir  anneyim
Anestesi teknikeri bir anneyim - 4 yıl Önce

Saglik bakanligi nezaman atama yapacak sınav olali 7 aya yaklaşıyoruz çocuklarımızı düşünmüyorlar birsene boyunca gecelerine gündüzleri katarak çalıştılar onlarla beraber bizlerde sınav stresi geçirdik neteye birsene ye yaklaşıyoruz çocuklarımız üzülerek atamalar neden olmuyor diye strestedeler isizler gençlerimizin geleceği beklentiler kalmadı benim kızım 6 senedir sınava hazırlanıyor atamalar anestesi teknikerlerine alimi az olduğu için atanamadiklari puanı yüksek alım az bir hemşire kadar alım olsaydı benim kızım da atanir çalışırdı saglik bakani duysun bir annenin sesini çocuğumun gözümün önünde hergün atama varmi diye bekleyişini üzüldüğünü ben bir anne olarak çok üzülüyorum benimkini binlerce anneler binlerce çocuklarımız var biran önce atama yapsın saglik bakani 0nbin anestesi teknikeri alimi olsun

Sbt
Sbt - 4 yıl Önce

Sağlık bakım teknisyeni ataması istiyoruzzzzzz