RTÜK 13 Alanda Uzman Yardımcısı 30 Memur Alımı Başvurusu Başladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu bünyesine farklı alanlarda olmak üzere 30 memur alımı yapacak. Başvuru süreci başladı. Peki kimler başvuru yapabilecek?

RTÜK 13 Alanda Uzman Yardımcısı 30 Memur Alımı Başvurusu Başladı

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu memur alımı ilanına göre 13 farklı alanda 30 memur alınacak. Başvuru süreci başlamış olup sadece belirtilen nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

Bu yönde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Genel İdare Hizmetleri sınıfında 9. dereceli kadroya 13 farklı alanda memur alacak olup adaylara Üst Kurum Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı yapılacaktır.

ALIM YAPILACAK ALANLAR:

30 kişilik uzman yardımcısı alım alanlar şöyledir.

1 Uluslararası İlişkiler, 

2 Maliye, 

1 İktisat,

5 İşletme,

3 Kamu Yönetimi,

2 Türk Dili ve Edebiyatı,

1 İlahiyat,

2 Sosyoloji,

2 Psikoloji,

1 Tarih,

4 İletişim,

3 Elektri3 k-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, 

3 Yazılım, Bilgisayar, Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği,

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak,

b) Üniversitelerin en az dört yıllık öğrenim veren fakülte veya yüksekokulları ile denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki eğitim kurumlarının yukarıda sayılan bölümlerinden mezun olmak,

c) 01/01/2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 ve sonraki tarihlerde doğanlar),

ç) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019 veya 2020 yılında A Grubu kadrolar için yapılan KPSS’den, başvuruda bulunulan puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmak,

d) ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavının (YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça bölümlerinden asgari (D) düzeyinde veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye, 2019 veya 2020 yılında sahip olmak,

e) KPSS’den, Üst Kurul tarafından ilanda belirtilen puan türlerinden öğrenim dalları itibariyle görev yapmak için tercih ettikleri Üst Kurulumuz birimlerine göre en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, ataması yapılacak uzman yardımcısı kadro sayısının dört katına kadar aday arasına girmiş olmak (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.),

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uzman Yardımcısı alımı için başvurular başladı. Adaylar başvurularını en geç 27 Kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece Üst Kurulun resmi internet adresinde (www.rtuk.gov.tr) bulunan başvuru sayfasında yer alan “Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Sınav Başvuru Formu” kısmından yapacaklardır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Adaylardan, Üst Kurulun resmi internet sayfası (www.rtuk.gov.tr) üzerinden doldurulup imzalanacak sınav başvuru formu dışında bir belge istenmeyecektir. Ancak, başvuru formunda mezuniyet veya YDS bilgisi, sistem üzerinden gelmediği veya denkliği bulunduğu için diğer seçeneğinden işlem yapan adaylar en geç 10 Aralık 2020 Perşembe günü mesai bitimine kadar diploma/dil denkliği belgesini sınav başvurusu yapılan kurum adresine posta ile gönderecek veya elden teslim edeceklerdir.

Adayların Aday Başvuru Formuna yazdıkları bilgilerin sorumluluğu kendilerine aittir. Bu bilgilerdeki eksik ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Bir adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 17:19
YORUM EKLE