Rekabet Kurumu 60 Memur Alımı Yapacak ( 3 Alanda Uzman Yardımcısı )

Rekabet Kurumu memur alımı yapacak. 3 Alanda ilan yayımlanmış olup Meslek Personeli Yönetmeliği hükümlerine göre 60 memur alımı yapılacak.

Rekabet Kurumu 60 Memur Alımı Yapacak ( 3 Alanda Uzman Yardımcısı )

Rekabet Kurumu adaylara müjdeyi verdi. uzun süredir ilan yayımlamayan Rekabet Kurumu bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere 60 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını bildirdi. Alımlar 3 farklı birimde olmak üzere Bilişim, Hukuk ve Genel alanlarda alım yapılacak. Bu alanlarda 60 Uzman Yardımcısı Alımı için sınav yapılacak. Sınava katılmak isteyen adaylar KPSS, YDS ve diğer nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

60 MEMUR ALIMI ALAN DAĞILIMI:

Rekabet Kurumuna 60 memur alımları Rekabet Uzman Yardımcılığı alanında

  • 25 Genel,
  • 20 Hukuk,
  • 15 Bilişim,

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Rekabet Kurumuna başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, KPSS, Eğitim ve Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

EĞİTİM VE KPSS ŞARTLARI:

25 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun ve KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26 KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları gereklidir.

20 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden mezun ve KPSS P4, KPSS P5 KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almış olmak.

15 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak ve KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almış olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Giriş sınavına başvuru süreci 8 Ekim 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 12 Ekim 2021 tarihine kadar https://sinavbasvuru.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak doldurarak başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE