Polis Akademisi Bekçi Alımlarında Askerlik ve Yaş Şartı Esnetilir mi? (7 Bin Bekçi Alım İlanı)

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin bekçi alımı yapılacak. Polis Akademisi Başkanlığı mahalle ve bekçi alımı yaş şartı esnetilirmi? Askerlik şartı aranacakmı? 7.000 bekçi alımı başvuru şartları neler olacak?

Polis Akademisi Bekçi Alımlarında Askerlik ve Yaş Şartı Esnetilir mi? (7 Bin Bekçi Alım İlanı)

Çarşı ve Mahalle Bekçi alımı yapılacak. Adaylar Polis Akademisi Başkanlığının 27 Mayıs tarihinde yapmış olduğu duyuru ile 7 bin kişilik alım ilanın yayımlanması beklemekteler. Bekçi adaylarının alımlarda yaş ve askerlik gibi şartlarının esnetilmesini istiyor. 772 sayılı mahalle bekçisi kanunu ve bekçiliğe giriş yönetmelikleri kapsamında yapılan alımlarda başvuru şartları neler olacak?

BAŞVURU ŞARTLARINDA ASKERLİK VE YAŞ!

Adayların bekçi alımı başvurusu yapabilmesi için bazı başvuru şartlarını taşıması gerekecek. Emniyet hizmetleri sınıfında yer alan bekçiler illerde Valiliklerde istihdam edilecek. Eğitim düzeyinde en az lise mezunu olmak gerekecek. Bilindiği gibi daha önce orta öğretim mezunu olan adayların başvuru yapabileceği beklenmekteydi. Polis Akademisi Başkanlığından yapılan duyurunun ardından eğitim düzeyinde en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği belirtildi. Bekçi alımları için 772 sayılı kanunda ise en az ilkokul bitirmiş olmak maddesi bulunuyor. Alımlar için kontenjanlar ve başvuru şartları henüz açıklanmadı fakat askerlik şartının bulunması beklenmekte.

Yaş şartında ise adayların 30 yaşından yukarıda olmaması gerekiyor. Buna göre 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanununa göre yapılacak alımlarda Madde 6'da belirtilen "30 yaşından yukarıda olmamak" maddesi uyarınca yaş şartında esneme Kanun değişikliği ile mümkün olabilmekte. İşin olsa ekibi olarak değerlendirmemiz; başvurularda yaş şartı ve askerlik şartı aranacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 23:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık
Sadık - 4 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesini talep ediyorum

Hüseyin han
Hüseyin han - 4 yıl Önce

Yaş şartı 36 olsun ki 35 yaşındakiler girebilsin destek verin sizde yorum gönderin ve KPSS’ siz olsun kamu alımları

Adem
Adem - 4 yıl Önce

Bakın ne güzel kanunla yaş esnetebilir demeki yaş 35 olabilir olmasını rica ediyoruz sayın cumhurbaşkanımız dan yardım bekliyoruz

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Yaşta boyda askerlikte esneklik yapın lütfen

Cabbar
Cabbar - 4 yıl Önce

Yaş 35 olsun

Cabbar leygari
Cabbar leygari - 4 yıl Önce

Yaş 35 olsun artik iş sizlik maf etti

Ali hoca
Ali hoca - 4 yıl Önce

Polislik bekcilikte boy sorunu olanda vr erkeklerde 1.65 olsun

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Ben şuan liseyi açıktan okuyrum başvoru imkanımvarım