OSKİ ile BUSKİ İlköğretim Mezunu Çok Sayıda Memur Alımı Yapılacak!

Kamu kurumlarına çok sayıda personel alımı ilanları açıklanmaya devam ediyor. Belediye ilanlarından Buski ile Oski ilköğretim mezunu memur alımı başvuru detayları haberde.

OSKİ ile BUSKİ İlköğretim Mezunu Çok Sayıda Memur Alımı Yapılacak!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bağlı İŞKUR üzerinden kamu kurumu dışı işçi alımı ilanları açıklanmaya devam ediyor. Açıklanan ilanlardan bir kısmı belediye başkanlıklarına yapılacak. Su ve kanalizasyon kurumlarına yapılacak ilanlardan Bursa ili BUSKİ ile Ordu ili Oski çok sayıda işçi alımında en az ilköğretim mezunu olmak yeterli olacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına Su ve Kanalizasyon İdaresi memur alım ilanları unda 13 kadro açıklanmıştır. Bu kadrolardan 9'unda; lisans düzeyinde mezun olmak gerekmektedir. İktisat, ekonomi, endüstri ilişkileri insan kaynakları yönetimi, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi bölüm mezunu olmak gerekiyor. Diğer 4 kadroda ise muhasebe ve finansman, işletme, maliye mezunu olmak gerekmektedir.

BUSKİ BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

BUSKİ alım ilanına göre; Kamu Personel Seçme sınavına girmiş 2018 sınavından en az 70 ve üzeri almak gerekiyor. Adayların 657 sayılı devlet memurları kanunu 48. Maddesi genel şartlarda taşımalar istemektedir. Başvurular 16 Kasım tarihinde alınmaya başlayacak ve 20 Kasım 2020 tane kadar devam edecektir. Başvuru ilan kılavuzu linktedir.

BELEDİYE İLANLARI;

Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi Oski lköğretim mezunu olarak İŞKUR üzerinden çok sayıda ile açıkladı. Bu ilanlardan; tanker şoförü, vidanjör, kamyon, su tankeri şoförü, kaynakçı kadrosunda ve Beko Loder operatörü kadrosunda olmak üzere 28 işçi alımı yapacak. Bu kadroların başvuruları 14 Ekim 2020 tarihinde başvuruları başladı. Başvuruların ardından Oski değerlendirme süreci sonuna göre mülakat sınavına alacaklar.

KAMU KURUMU DIŞI İŞÇİ ALIMI İLANLARI;

İlanların tamamına erişmek için: https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 00:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet arici
Mehmet arici - 2 yıl Önce

Ben mehmet arici usak merkezde yaziyorum hastanede temizlik iş ariyorum