Orman Bakanlığı 2019 Yılı 5 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılır, Şartlar Ne Olur? İşte Detaylar

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli' nin açıklamalarıyla gündeme gelen 2019 yılı 5 bin personel alımları ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler olacak? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Orman Bakanlığı 2019 Yılı 5 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılır, Şartlar Ne Olur? İşte Detaylar

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımları bekleniyor,  adaylar taleplerini sosyal medya platformları üzerinden dile getiriyorlardı. Yapılması istenen personel alımlarıyla alakalı bakan Bekir Pakdemirli tarafından önemli ifadeler kullanıldı. Yapılan bu açıklamada, iki bakanlığın bilindiği üzere birleştirildiği ve norm kadro çalışmalarının yapılmadan personel alımı için bir takvimin verilemeyeceğini söyledi. Açıklamasına Pakdemirli  norm kadro çalışmalarının tahmini tamamlanma tarihini de kamuoyuna ulaştırdı. Norm kadro çalışmalarının tamamlanma sürecinin en az 1 yıl olması gerektiğine, bu noktada bakanlığa personel alımlarının söz konusu olabileceğine dikkat çekmişti. Ayrıca açıklamasında, Orman Bakanlığı' nın bir personel ihtiyacı olduğunu, dolayısıyla iki bakanlık nezdinde konuşmanın, çalışmalar tamamlanmadan doğru olmayacağına yer verdi.

AÇIKLAMALARIN ARDINDAN MÜJDELİ HABERİ DUYURDU

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu açıklamalarının ardından, kamuoyuna yaptığı bilgilendirmede; personel alımlarıyla alakalı müjdeli haberi paylaştı. Müjdeli haberde Orman Bakanlığı bünyesine 5 bin personel alımı yapılacağı aktaran Bakan Pakdemirli, personel alım kadrolarını da sıraladı. Bu bağlamda " 1200 tane orman mühendisi 2700 orman muhafaza memuru, 800 tane memur, 300 şoför toplam 5000 personel alımı yapılacak. " ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN PAKDEMİRLİ GÖREVDEN Mİ ALINACAK? İLANLAR YAYIMLANMAYACAK MI?

Bazı haber sitelerinde, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli' nin görevden alınacağı, yeni bir bakanın bu noktada görevlendirileceği ve ilan süreçlerinin uzayacağı yönünde iddialar ortaya atılıyor. Gerçeği yansıtmayan, yalnızca iddialardan oluştuğunu düşündüğümüz bu ifadelerle, memur alım ilanı bekleyen adaylar tedirgin edilmekte, problem yaşamaktadırlar.  İlan süreçlerini etkileyeceği yönündeki ifadeler ve aktarımlar, kamudaki sürece leke sürmekte, hem gündemde hem de aday memurların ilan sürecine hazırlanışında karartı yaşatmaktadır. Bu nedenle yanlış iddialara kulak asmamanızı, asılsız haberlerle trafik sağlamaya çalışan kişilere karşı dikkatli  olmanızı öneriyoruz. Bakanlığın personel alımlarıyla alakalı bir süreci, ya da önemli bir gelişmesi yaşanırsa sizlere ulaştırıyor olacağız. Tüm bu gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için İŞİN OLSA mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız...

İOS> TIKLAYIN

ANDROİD> TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah canpolat
Abdullah canpolat - 4 yıl Önce

Allahim inşallah bizimde nasibimizde olsun bizede ciksa allah herkesin gönlüne göre versin hayirli olsun inşallah

Selma evci
Selma evci @Abdullah canpolat - 4 yıl Önce

Amin inşallah olur. Nereye nasıl başvuru yapacağız biliyormusuz

Emine türk
Emine türk - 4 yıl Önce

Veteriner Hekim alımları olacaktı ne zaman olacak acaba?Sektöre verilen binlerce meslektaşım, her yıl açılan veteriner fakülteleri, okulunu dişine takarak okuyan bu insanların sonucu ne olacak?Almanya gibi ülkede 5 tane fakülte bizde 30 fakülte?

Serdar
Serdar - 4 yıl Önce

Ziraat mühendisi atamayın sakın ve bakanlığın isminden tarım ibaresini çıkarın belliki bir anlam ifade etmiyor sayın yetkililer!!

Selma evci
Selma evci - 4 yıl Önce

Nasıl başvuracağımız hakkında bilgi verirmisiniz

Hatice
Hatice - 4 yıl Önce

Lütfen memur alımı 4001 olsun

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Insallah yas siniri yoktur

Zeynep
Zeynep - 4 yıl Önce

Gıda mühendisi ataması ne zaman olacak bekliyoruz kaç yıldır?..

Naci
Naci - 4 yıl Önce

Lise mezunu alim yapilsin