OGM 3 Bin 850 Mühendis ve Muhafaza Memuru Alımı Başvuruları! ( Görsel Anlatım )

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine orman mühendisi ve orman muhafaza memuru için başvuru ekranını açtı. İşte Adım Adım görsel anlatımlı başvurular.

OGM 3 Bin 850 Mühendis ve Muhafaza Memuru Alımı Başvuruları! ( Görsel Anlatım )

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere Ağustos ayının son haftası memur alım duyurusu yapmıştı. Yapılmış olan duyuruya göre OGM toplamda 4 bin 996 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını ilan etmişti. Alımlar üç farklı ilanda yapılıyor. İlk olarak Sözleşmeli 1146 personel alımı başvuruları başlamıştı ve 23 Eylül 2019 tarihi itinbari ile sona erdi. Şimdi ise 3 bin 850 memur alımı başvuruları devam ediyor.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde OGM memur alım ilanı hakkında detayları aktaracak ve adım adım başvuru yöntemini anlatacağız.

3 BİN 850 MEMUR ALINACAK!

OGM'nin 1146 sözleşmeli personel alım ilanının ardından başvuruları 24 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlayan Orman Mühendisi alımları ve Orman Muhafaza memuru alımları için süreç devam ediyor. Bu yönde alımlar Türkiye geneli 81 ilde yapılacak olup Orman Mühendisi pozisyonuna 1150 aday alınıyorken Orman Muhafaza Memurluğu için 2700 memur alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

OGM orman Muhafaza memuru ve Orman Mühendisliğine başvuru yapacak adaylar öncelikle 2018 yılında ÖSYM Tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesnde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları, Sağlık açısından görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacak. Özel olarak ise;

Orman Mühendisi:

  • Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,
  • Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak
  • Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

Orman Muhafaza Memuru:

Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak şartı aranıyor.

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR!

OGM memur alımı için başvurular 24 Eylül 2019 tarihinde başlamış olup en geç 07 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvurularını //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 07.10.2019 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Ayrıca İşin Olsa ekibi tarafından aşağıda görsel anlatımlı başvuru yolunu inceleyebilirsiniz.

ADIM ADIM BAŞVURU YÖNTEMİ ( GÖRSEL ANLATIMLI )

1. Adım: Öncelikle OGM resmi internet adresi üzerinde yani //isealim.ogm.gov.tr adresine giriş yaparak sağ üst köşedeki e-Devlet logosuna tıklıyoruz. Direk Buraya Tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Karşınıza çıkacak ekranda T.C. Kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapıyoruz. İlgili bilgileri girdikten sonra sistem bizi tekrar OGM resmi internt adresine gönderyor. Sonrasında ise, yine sağ üst köşede bulunan kısımda aşağıdaki görseldeki gibi adımları sırası ile takip ediyoruz.

3. Adım: İlk olarak 1. sırada olan ÜYELİK BİLGİLERİ kısmına tıklayarak ilgili alanları kendi bilgileriniz ile dolduruyorsunuz. Sİstem otomatik olarak bazı bilgilerinizi e-Devlet üzerinden çekerek dolrumuş oluyor.

4. Adım: Üuelik bilgilerimizi doldurdktan sonra sistem üzerinde olan 2 adıma geçiyoruz ve bu sefer ÖĞRENİM VE SINAV BİLGİLERİ kısmınnı dolduroyruz.

5. Adım: Öğreim ve sınav bilgilerini doldurktan sonra erkek adaylar için ASKERLİK BİLGİLERİ kısmını dolduruyoruz.

6. Adım: Tüm adımları tamamladıysak artık başvurunun son adımına geliyoruz ve PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURUSU kısmını dolduruyruz. İgili ekran şöyledir.

Tüm adımları tamamladığımızda başvurumuzu yapmış oluyoruz. İşin Olsa ekibi olarak tüm memur personel adaylarımıza başarılar dileriz ve umuyoruz ki başvurularını geçerli oalcaktır. Ayrıca diğer adaylar ile fikir alışverişi yapmak için Buraya Tıklayarak katılabilir ve diğer OGM memur adayları ile görüşebilirsiniz.

İlan hakkında gelişmelerden haberdar olmak için ve başvuru sonuçlarından haberdar olmak için telefonunua İşin olsa Mobil uygulamasını indirebilir ve son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 13:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Bu ormancılık ile ilgili bölümleri hep neden meslek liseleri okuyor ben genel lise mezunuyum puanim fazlasiyla tutuyordu tercih yaptim gelmedi bizim neden okuma sansimiz yk bu bolumu ?