Mülakatsız 1729 Memur Alımı Sonlanıyor! İşte Detaylar

KPSS puanları üzerinden tercihlerle gerçekleştirilen mülakatsız 1729 memur alımı için süreç sonlanıyor. İşte 1729 memur alımı ve detayları...

Mülakatsız 1729 Memur Alımı Sonlanıyor! İşte Detaylar

Milyonlarca aday tarafından merakla beklenen memur alımı için süreç geldi ve adaylar tercihlerini gerçekleştirdiler. ÖSYM tarafından açıklanan takvimde KPSS 2018/2 puanlarıyla yapılacak memur alım tercihleri için son tarih 20 Aralık 2018 saat 23.59 şeklinde belirtilmiştir. Milyonlarca adayın memuriyete giriş için tercih yaptığı önemli bir süreç olan KPSS 2018/2 tercih süreci bugün itibariyle sonlanıyor. Kamuya ve bağlı kuruluşlarındaki kadrolara çok sayıda alımın gerçekleştirildiği bu tercih döneminde; lise, önlisans ve lisans kadroları üzerinden memur alımları yapılıyor. Yürütülen memur alımlarında adayların taşıması gereken şartlar ve özel koşullar hakkında bilgilendirmeler tercih kılavuzu üzerinden adaylara duyurulmuştu. Bizler de yaptığımız haberlerde bu önerilere yer vermeye çalışmıştık.

KPSS 2018/2 TERCİHLERİ SONLANIYOR

Bugün saat 23.59' a kadar tüm adayların tercih işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Tercih listesini oluşturan adayların, mutlak surette tercih listelerini onaylamaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.Onaylanmayan tercih listesi sonrasında adayların tercihleri geçersiz sayılmaktadır. Onaylanan tercihleri sonrasında adaylar puanları ve tercih sıraları üzerinden yapılan hesaplamalarla, ilgili kadrolara mülakatsız memur olarak atanacaklardır. Toplamda 1729 kişilik memur alım sürecinin yaşanacağı bu ilanlarda, adayların merkezi atama işlemleri, gereken evrakların teslim edilmesi ve güvenlik soruşturması sonrasına gerçekleştirilecektir. KPSS tercihlerini henüz oluşturmamış ya da onaylamamış adaylar için son tarihin bugün olduğunu hatırlatarak, tercih sonuçlarının açıklandığı anda sitemiz isinolsa.com üzerinde yer alacağını bildirmek isteriz.

UYGULAMAYI İNDİR TERCİH SONUÇLARI CEBİNE GELSİN

Android> Tıklayınız

iOS> Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilhan
Ilhan - 3 yıl Önce

Kılavuzda büro memuru diye birşey yok.
Iskur üzerinden yazdigimizdada özel firmaların talepleri var sadece.
Ilani ben mi yanlış anlıyorum