MSB Hava ve Deniz Kuvvetlerine 2018 Yılı Sözleşmeli Er Personel Alımı Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına 2018 yılı sözleşmeli Er başvuru kılavuzu yayımlandı. MSB er alım başvuru şartları ve detaylar haberimizde..

MSB Hava ve Deniz Kuvvetlerine 2018 Yılı Sözleşmeli Er Personel Alımı Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımında başvurular alınmaya başlandı. 2018 sözleşmeli er alımında  seçim aşaması yapılacak. Adayların eğitim ve yaş şartlarına hangi kriterler aranıyor.?

MSB 2018 Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında ön başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacak. Adaylar başvurularını tamamlamalarının ardından seçim aşamasında gerçekleşecek. Adaylar seçim aşaması başvurularında istenilen belgeleri sunmaları gerekecek. 

Başvuru yapacak olan adayların Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasından birinci ve ikinci tercihlerini yapmaları gerekecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların başvuru şartlarında askerliğini er yada erbaş olarak tamamlayan adaylar başvuru yapabilecek. Yaş şartında ise 25 yaşını tamamlamamış olmak gerekiyor. Eğitim şartında ise ilköğretim mezunu olmak daha önce askeri okullardan ayda TSK'dan milişiği kesilmiş olmamak şartları bulunuyor. 

NASIL BAŞVURU YAPIALCAK?

Adaylar başvurularını msb personel temini adresi üzerinden e devlet üzerinden giriş yaparak yapabilecekler. Giriş yapılması ile başvuru formunun doldurmak ve başvuru adımlarını tamamlamak gerekiyor. 

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
sercan
sercan - 4 yıl Önce

Başvuru sonucu ne zaman açıklanacak acaba ?

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Basvuru sonucu ne zaman açıklanacak bilginiz varmi?

Farklin
Farklin - 4 yıl Önce

Başvuru ne zaman ve nerde yapilacak

Ahmet Solak
Ahmet Solak - 4 yıl Önce

Başvuru Nezaman

Burak
Burak - 4 yıl Önce

Başvuru nezaman aciklancak bilenvarmi

Barış bozan
Barış bozan - 4 yıl Önce

Mülakat ne zaman bilgisi olan varsa yada yazarsa sevinirim

özgür türköz
özgür türköz - 4 yıl Önce

mülakat tarihi ne zaman bilen varmı

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Yas sınırı kaç 29 0lsun