MSB 2022 Yılı Subay Alımı Hakkında Duyuru Yayımladı! (Hukuk Sınıfı )

Milli Savunma Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuru ile subay alımı sınav sonuçları açıklandı. İtiraz işlemleri ve sonuç sorgulama ekranı haberde.

MSB 2022 Yılı Subay Alımı Hakkında Duyuru Yayımladı! (Hukuk Sınıfı )

Milli Savunma Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Subay alımı sonuçları açıklandı. Başvuruları geçtiğimiz günlerde alınmıştı ve adaylar yazılı sınava katılarak sonuç bekleme aşamasına girişmişlerdi. 8 Nisan 2022 tarihi ile gelen duyuruya göre Hukuk sınıfı subay alımı sonuçları açıklandı. 

2 Nisan 2022 tarihinde uygulanan Hukuk Sınıfı Subay temini kapsamında yapılan sınav sonuçları açıklanmıştır.

6 Kat Aday Mülakata Çağırılacak!

Yazılı sınavda taban puan şartını sağlayan adaylar daha sonra bildirilecek tarihlerde kayıt-kabul, fiziki yeterlilik testine, fiziki yeterlilik testinden başarılı olan adaylardan yazılı sınav puanına göre kontenjanın 6 katına kadarı mülakat aşamalarına çağrılacaktır.

Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Süreci Başladı!

Sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adaylar 100 TL karşılığında ititraz edebilecekler. İtiraz etmek isteyenler için süreç başlamış olup en geç 15 Nisan 2022 tarihine kadar ititaz işlemleri yapılacaktır. 

İtitaz Dilekçesine Banka dekontu eklenerek bilgisayara taratarak [email protected] adresine gönderilmesi gereklidir.

Sınav Sonuçlarını Öğrenme:

Sonucunuzu e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra Çağrı/Sınav Durumu menüsü altından öğrenebilirsiniz.

Giriş yapmak için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet Arslan
Hikmet Arslan - 2 yıl Önce

Merhaba şartlar çok zor söyledikleri kriterler normal insanlarda yapabilirler önemi lise mezunu onlar da yapabilirler niye bu kadar zorlaştı diyorlar ki bilmiyoruz Bence böyle olmamalı