Milli Eğitim Bakanlığı 16 Memur Alımında Başvuru Detayları Belli Oldu

Milli Eğitim bakanlığına memur alımı yapılıyor. Kamu Kurumlarında çalışmak isteyen adaylar için devlet personel başkanlığı yeni bir ilan daha yayımladı. MEB kaç personel alacak? Başvurular ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı 16 Memur Alımında Başvuru Detayları Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığına personel alımı yapılacak. MEB her yıl atama takvimine göre binlerce öğretmen alımları yapıyor. MEB verilerine göre öğretmen kadrolarında 140 bin civarında öğretmen açığı bulunuyor. Öğretmen atamaların yanında memur alımlarıyla da ihtiyaç bulunan kadrolarda alımlar yapan MEB, yeni personel alımında başvuru takvimi belli oldu. Devlet Personel Başkanlığının yayımladığı 16 memur alımı için bazı detayları paylaşıyoruz.

MEB'E SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALINACAK

Milli Eğitim memur alımı için maliye bakanlığından onay aldı ve başvuru ilanı Devlet Personel başkanlığı tarafından internet sitesi üzerinden açıklandı. Kazanan adaylar Ankara ilinde görev almak üzere alınacak. Sözleşmeli bilişim personeli alımında başvurular ise 19 Şubat tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise 23 Şubat tarihinde son bulacak. 

KPSS 70 İLE MEMUR ALIMI

MEB Başvuru şartlarında kamu Personeli Seçme Sınavından 70 puan almalarını istiyor. Adayların P3 puan türünden yeterli puan alarak başvuru yapabilecek. 16 kamu personeli alımında başvuru yapılan adaylar KPSS sıralamasına tabi tutulacak. 5 katı aday, yani 80 aday mülakata alınacak. Sözlü sınav  19 ile 23 mart tarihleri arasında gerçekleşecek. 5 Ağ uzmanı, 2 Oracle DBA & Orta Katman Uzmanı, 5 Yazılım (Asp.Net) Uzmanı, 1 Yazılım (Front-End) Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 2 Bilgi Güvenliği Uzmanı olmak üzere 16 sözleşmeli bilim personeli  alımı duyurusuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başvuru ilanına ulaşmak için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 20:20
YORUM EKLE