MEB Engelli Öğretmen Ataması Kontenjanları Belli Oldu! Başvurular Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen atamaları için kontenjan dağılımı belli oldu. MEB engelli öğretmen atamaları başvuruları 13 Haziran tarihi itibari ile başlıyor. 500 kişilik atamada kadro dağılımı haberimizde..

MEB Engelli Öğretmen Ataması Kontenjanları Belli Oldu! Başvurular Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen atamaları için yeni bir duyuru yayımladı. Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev almak üzere 500 kişilik ayrılan kontenjan için atama gerçekleşecek. Bu atamalarda kadro dağılımı için yapılan açıklamanın detayları ve başvuru tarihleri neler?

KADRO DAĞILIMI;

MEB İnsan Kaynaları Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda atama yapılacak olan öğretmenlik alanlarında en çoka yrılan kontenjan belli oldu. Buna göre  85 kişilik kadro Türk Dili ve Edebiyatına ayrıldı. Fen Bilimleri Fen Teknolojisi için 39 kişi, Türkçe için 50 kişilik kontenjan ayrıldı. Diğer kontejanlar ise şöyle;

BAŞVURU TARİHLERİ!

Öğretmen alımında başvurlar 13 Haziran tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ile 20 haziran tarihinde son bulacak. Daha önce açıklanan alım takvimine göre 27 Haziran tarihinde atmaların yapılması planlanmaktaydı. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 19:29
YORUM EKLE