Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Sınav Tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği için sınav ile Memur Alımı Yapacak. Başvurular alınmıştı ve sınav tarihleri tekrar açıldı.

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Sınav Tarihleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı az önce bir duyuru yayımladı. Maliye Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre Vergi Müfettiş yardımcılığı yazılı sınav hakkında duyuru yapıldı. Söz konusu duyuruya göre Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz aylarda başvurularını aldığı ve Sonuçlarımı 22 Nisan 2021 tarihinde açıkladığı Vergi  Müfettiş Yardımcısı alımı için sınav tarihlerini açıkladı. Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavu 19-20  Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacaktı ancak Koronavirüs sebebi ile ertelenmişti. Bu kapsamda Sınav tarihleri tekrar açıldı.

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU! 

Daha önce 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacağı duyurulan ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı bölümünün 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde Ankara’da yapılacağı ve söz konusu sınava katılamaya hak kazanan adayların listesi 22 Nisan 2021 tarihinde Bakanlığımız resmi internet sayfasında ilan edilmiştir.

Sınav dört ayrı oturumda aşağıdaki sıralama ile gerçekleştirilecek olup, sınav gününün sabah oturumları saat 10.00’da, öğleden sonra oturumları ise 14.00’da başlayacaktır. Bu kapsamda Hukuk ve Muhasebe alanlarında 5 Haziran ve Maliye ile İktisat alanları 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacaktır. İşte saatleri:

SINAVA KATILMA İŞLEMLERİ:

Sınava, BakanlığN resmi internet sayfasında 22 Nisan 2021 tarihinde duyurulan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının “yazılı” aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar aşağıda yer alan hususlar çerçevesinde katılabilecektir.

1. Adaylar sınav salonuna HES Kodu kontrol edilerek alınacaktır. Sınava girecek adaylardan, başvuru esnasında bildirmiş oldukları HES Kodlarının geçerlilik süreleri sona erenler, geçerlilik bitiş tarihi, sınavın yapılacağı günler veya daha ileri tarihli HES Kodunu 21 Mayıs 2021 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Başkanlığın sinav.hizmetleri@vdk.gov.tr e-posta adresine ulaştırması gerekmektedir. HES Kodunun ulaşmaması ya da doğrulanamaması durumunda aday sınav salonuna alınmayacaktır.

2. Adayların sınava katılacağı bina, salon ve sıra bilgileri “Sınav Giriş Belgesi”nde yer alacaktır. Sınav Giriş Belgesine 10 Mayıs 2021 Pazartesi gününden itibaren yazılı sınavın ilk oturumunun yapılacağı güne kadar https://sinav.hmb.gov.tr adresinden erişilebilecek olup, adaylara ayrıca sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir.

3. Adaylar sınava, bilgisayar çıktısı olarak alacakları fotoğraflı giriş belgesini ve geçerli bir kimlik belgesini (T.C. Kimlik Kartı, T.C. kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı, T.C. kimlik numarası yazılı sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport) göstermek suretiyle katılabilecektir. Ayrıca, adayların doldurmuş oldukları Sınav Başvuru Formunun bilgisayar çıktısını imzalayarak kendi el yazılarıyla hazırladıkları özgeçmişleriyle birlikte yazılı sınav saatinden önce sınava girecekleri salonun görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılarak sınava alınmayacaklardır.

4. Sınav, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi (Emniyet Mahallesi, Muammer Bostancı Cad. No:4 06500 Beşevler/Ankara) ile Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında (Çukurambar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:33 Çankaya/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

5. Yazılı sınavda aşağıdaki kurallar uygulanacaktır.

- Yazılı sınav klasik usulde yapılacaktır. Bu nedenle, adayların yanlarında en az iki adet kurşun kalem ile silgi ve kalemtıraş bulundurmaları yararlı olacaktır.

- Cep telefonu, hesap makinesi, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazlarının bulundurulması yasaktır.

- Sınav süresince görevlilerin talimatlarına uyulması zorunludur.

- Cevap defterleri ile birlikte soru kâğıtları ve müsvedde olarak kullanılan kâğıtlar toplanacaktır.

6. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında salgının seyrine göre yeni tedbirler alınması nedeniyle sınav gün ve saatlerinde değişiklik yapılması halinde Bakanlığımız resmi internet sayfasında (https://www.hmb.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak, değişikliğe ilişkin olarak yapılacak bu ilan tebligat hükmünde olacaktır.

7. Bu ilan tebligat hükmündedir

YORUM EKLE