Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınav Tarihleri Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre memur alımı hakkında açıklama gelerek sınav tarihleri tekrardan belirtildi. İşte tarihler.

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınav Tarihleri Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz yıl aldığı Vergi Müfettişliği Başvuruları hakkında yeni bir duyuru yayımladı. Yayımlanmış olan duyuruya göre sınav tarihleri tekrardan paylaşıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2020 Ekim ayında 175 kişilik Vergi Müfettişliği Yardımcısı alımı yapacağını bildirmişti. Başvur-uların sona ermesi ile birlikte adaylar sınav tarihlerileri ve sonuçlarını bekliyordu. Sonuçlar ve kimlerin sınava katılacağı açıklanmıştı ki Ülkemizde hala devam etmekte olan Koronavirüs sebebi ile sınav ertelenmişti. Ancak bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı Sok Dakika duyurusu yayımlayarak sınav tarihlerini duyurdu.

875 Kişi Sınava Katılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 kişilik kadro ile başvuru değerlendirmesini KPSS Puanına göre yaptı. Daha öncede bilgisini verdiğimiz gibi Sınava kadro sayısının 5 katı kada aday katılacak. Değerlendirmeler adayların KPSS'den almış oldukları puanlara göre yapıldı. Bu yönde Taban ve Tavan puanlar belli oldu. Tavan atama puanı 100 oldu. Taban Atama puanı ise, 87,283 puan oldu.

Sınav Tarihleri Açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığından Son dakika duyurusu gelerek Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Yazılı Sınavına katılacak adayların listesini açıklayarak daha önce 19 - 20 Aralık 2020 tarihleri yapılması gereken sınavların 5-6 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacağını belirtti. Bakanlık bu konoda şu açıklamalarda bulundu;

Daha önce 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacağı duyurulan ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümü, 5-6 Haziran 2021 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Yazılı Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayları Gösterir Liste İçin Tıklayınız.

Sınav yeri ve sınava ilişkin diğer hususlar ayrıca duyurulacaktır.

Sınav Konuları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavları,

  • Maliye,
  • İktisat,
  • Hukuk,
  • Muhasebe,

alanlarında yapılacak. Bu kapsamda konular,

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 15:54
YORUM EKLE