Maliye Bakanlığı OİB Memur Alımı Başvurusu Başlıyor! Şartlar Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları başlıyor. Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görevlendirilmek üzere 15 memur alımı yapılacak.

Maliye Bakanlığı OİB Memur Alımı Başvurusu Başlıyor! Şartlar Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı memur alımı başvuru süreci başlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere KPSS Puanı İle Memur alımı şartları belli oldu. Başvuru süreci ve başvuru şartları nelerdir?

KADRO BİLGİSİ:

Alım Yapacak Kurum: Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı

Sınıfı: Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 7. Derece

Kadro Sayısı: 15

Alım Yapılacak Kadro: Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzman Yardımcısı

Alımlar 3 farklı Grupta olmak üzere Sözlü sınav ile alım yapılacak.

2 Memur, Hukuk Fakültelerinin Hukuk programlarından mezun olmak şartı ile.

10 Memur: Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak şartı ile.

3 Memur: Şehir ve Bölge Planlama programları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak şartı ile.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) 2021 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 tarihi ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),

c) Son başvuru tarihi itibarıyla, üniversitelerin TABLO 1’de belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ç) ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve kadrosuna göre belirtilen Puan türlerinden en az 80 puana sahip olmak (Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır),

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuruları 12 Kasım 2021 tarihinde başlayacak. Söz konusu Uzman Yardımcılığı Sınavına başvurular en geç 22 Kasım 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar şartlar doğrultusunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı https://www.oib.gov.tr internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE