Maliye Bakanlığı Lise Mezunu 81 Memur Alımı Yapıyor - Türkiye Geneli

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapıyor. Türkiye geneli 81 memur alımı başvuru şartları ve detayları haberde.

Maliye Bakanlığı Lise Mezunu 81 Memur Alımı Yapıyor - Türkiye Geneli

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Lise mezunu adaylar içerisinden olmak üzere Türkiye Geneli 81 şehirde genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere Düz Memur kadrosunda EKPSS ile memur alımı yapılacak. Alımlar ,çin süreç devam ediyor. İşin Olsa ekibi olara hazırladığımız bu haberimizde sizlere Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı detaylarını aktaracağız.

81 Şehir Memur Alımı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine 81 farklı şehirde olmak üzere Düz Memur alımı yapacak. İşte şehre göre kontenjan dağılımı

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Bakanlık bünyesine Engelli adaylar içerisinden memur alacak. Bu kapsamda yayımlanan ilana göre alımlar 2001 Nitelik kodu ile yapılacak.

2001 Nitelik koduna göre Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmuş olmak şartı aranacaktır. 

Ayrıca bunlar dışında adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az %40 Engelli olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, EKPSS den lise seviyesinde puan almış olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak gibi şartlar aranacak.

Tercih İşlemleri Devam Ediyor!

EKPSS Tercih kılavuzu içi süreç devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kılavuz için süreç 5 ocak 2023 tarihi ile başlamıştı ev en geç 13 Ocak 2023 tarihine kadar tercihlerin yapılmış olması gereklidir.

TERCİH KILAVUZLARI BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Leman arslan
Leman arslan - 12 ay Önce

Engelli alın çok iyide sağlam insana neden yer vermediniz

Selma ışık
Selma ışık - 12 ay Önce

45yas üstünü hiç bir kurum almıyor emekli olamıyoruz çalışmak istiyoruz iş bulamiyoruz orta öğretimi liseyi dışardan bitirdimkpss ye girdim 72 puan aldım iş istiyorum

.....
..... - 12 ay Önce

Lütfen şu alımlar olduğunda instagram başlığına ekpss olduğunu ekleyin ya zaten internetim az beni buralara kadar getiriyosunuz!!!

Bi umut
Bi umut - 12 ay Önce

Selma isik...maalesef senin durumda bicok insan var aynı durumdayım.Bu yüzden hazineye sınav harcı vermiyorum 44 yaşındayım.! Ilan sartlari hep engelli,hukumlu,ve yas 35 olacak..devlet dairelerinde çalışan bir çok yaşı gecmis ve emeklisi gelmiş var..neden? Geçinemiyorum deyip emekli olmayıp devam ediyorlar..bizlere is yok...her başvuru şartlarında puan ve yas!! Enaz puanlada başvuru yapsan,sonrasi tavan puan yüksek cikiyor..enaz 70-75 temizlikçi atanıyor.temizlikci den de bu puan olursa vaay halimize!!!

Seda Demir
Seda Demir - 12 ay Önce

Ekpps 62 puan aldim iş istiyorum

Seda Demir
Seda Demir - 12 ay Önce

Ekpps 62 puan aldım iş istiyorum

Sero
Sero - 12 ay Önce

Başlık atarken e kpss diye belirtin insanlar hayal kırıklığına uğruyor