Maliye Bakanlığı KPSS Puanı İle Lisans Mezunu Memur Alımı Sona Eriyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımında son güne geldik. Lisans Mezunu Memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav ne zaman?

Maliye Bakanlığı KPSS Puanı İle Lisans Mezunu Memur Alımı Sona Eriyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı memur alımı ilanı ile bünyesindeki eksikliği karşılamak amacı ile Bakanlığın Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığında 8. dereceli boş kadroya Stajyer Hazine Kontrolörü alımı yapacak. Başvurular 03 Şubat 2021 tarihi ile başlamıştı ve artık sona ermektedir. Lisans Mezunu Memur Alımı için henüz başvuru yapmamış olan adaylar için detayları sizlerle paylaşacağız.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru süreci 03 Şubat 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 17 Şubat 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını son başvuru günü en geç saat 18:00 a kadar https://sinav.hmb.gov.tr adresi veya Bakanlık internet sayfasında belirtilen link üzerinden yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Stajyer Hazine Kontrolörü alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel Olarak ise,

Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisini bitirmiş olması gereklidir.

KPSS Şartı: Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP18, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzerinde puan almış olmak.

YKS Şartı: İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden en az biri için sınav son başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde ÖSYM tarafından yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS veya e-YDS) en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Yaş Şartı: Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla (1 Ocak 2021) 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (01/01/1986 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

GİRİŞ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için adaylara Giriş sınavı yapacak. Söz konusu olan Stajyer Hazine Kontrolörü Giriş sınavı iki aşamalı olarak yazılı ce sözlü olarak yapılacak. Sınavın ilk aşaması yazılı sınav 20-21 Mart 2021 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları olmak üzere dört ayrı oturumda Ankara’da T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Eğitim Merkezinde (25 Mart Mah. İstiklal Caddesi No: 7, 06200 Yenimahalle/ANKARA) gerçekleştirilecektir.

Başvuru sonuçları açıklandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz ve sizin kolay kullanımını için hazırlanmıştır. Her gelişmeden anında haberdar olmak için,

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 10:02
YORUM EKLE