Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!

Maliye Bakanlığı memur personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilana göre Maliye Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek gidermek için 500 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacak. Başvuru süreci başlıyor ve haberimizin devamından detaylara ulaşabilirsiniz.

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için memur personel alımı yapacağını belirtmişti. Başvurular başlıyor ve başvuru yapmak isteyen adaylar haberimizin devamından ilanın detaylarına ulaşabilirler.

İLANIN DETAYLARI:

Maliye Bakanlığı yayımladığı ilanına göre Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı yapacağı Giriş sınavı sonucuna göre 500 kişilik boş kadro ile Vergi Müfettiş Yardımcısı alacak. Adayların ilgili ilana başvuru yapabilmeleri için 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına sahip olmaları gereklidir.

İlgili Giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşmakta olup, Öncelikle Yazılı sınav yapılacak ve ardından sınavdab aşarılı olan adaylar sözlğ sınava katılacaklardır. Sınav ilk aşaması olan Yazılı sınav 11 Ağustos 2018 tarihi ile 12 Ağustos 2018 Tarihlerinde dört oturumda yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (www.vdk.gov.tr) resmi internet sitelerinde yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcısı sınavına katılmak isteyen adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Daha önce Müfettişlik yardımcısı sınavına iki defadan fazla katılmamış olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir.

Ayrıca adayların KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılack sıralama sonucunda kadro sayısının 5 katı içerisinde bulunmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Adaylar ilgili ilan için başvurularına 02 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 20 Temmuz 2018 tarihine kadar saat 17:30'a kadar başvuru yapmaları gereklidir. Başvurular, Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesindeki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 10:29
YORUM EKLE