Maliye Bakanlığı 40 Memur Alımı Başvuru Sonuçları ve KPSS Taban Puan?

Maliye Bakanlığı 40 memur Alımı başvurularında son gün. KPSS Puanı ile farklı alanlarda Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Sonuçlar ne zaman?

Maliye Bakanlığı 40 Memur Alımı Başvuru Sonuçları ve KPSS Taban Puan?

Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlanmştı. Geçtiğimiz günlerde başvurusu başlamış olan ilan için artık süre. sona eriyor. Adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak oldu. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı hakkında detayları aktaracağız.

40 Memur Alımı Yapılacak!

Maliye Bakanlığı yayımladığı ilan ile 40 kişilik kadro ile Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Alımlar iki farklı alanda yapılıyor. Buna göre,

- Hukuk Fakültesi mezunu 40 uzman yardımcısı,

- En az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun 30 Uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Başvurular Sona Eriyor!

Uzman Yardımcısı alımı için başvurular 5 Eylül 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 16 Eylül 2022 tarihi saat 17:30 a kadar başvuru alınacak. Başvuru yapmak için ve şartlara ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Bakanlığın memur alımına başvurular KPSS Puanı ile gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda değerlendirmelerde KPSS Puanı ile yapılacak. Buna göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile sınava katılacak adaylar belirlenecektir.

Sınava 400 Aday Katılacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımı sınavına 400 aday katılacaktır. Buna göre KPSS PUan sıralaması ile kadro sayısının 10 katı aday belirlenecek. Söz konusu Giriş sınavı Yazılı ve sözlü olarak iki aşamadan gerçekleştirilecektir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yazılı sınav ilk aşamada gerçekleştirilecek. Buna göre yazılı sınava katılacak adayların listesi Sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek. Başvurular 16 Eylül 2022 tarihi ile sona ermesinden sonra sonuçlar en geç 30 Eyllü 2022 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 11:25
YORUM EKLE