Maliye Bakanlığı 350 Memur ( Vergi Müfettiş Yardımcısı ) Alımı Başvurusu Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvurusu başladı. KPSS Puanı ile memur alımı yapılacak. Şartlar ve alan dağılımı haberde.

Maliye Bakanlığı 350 Memur ( Vergi Müfettiş Yardımcısı ) Alımı Başvurusu Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapıyor. Bünyesindeki eksikliği karşılamak isteyen Hazine ve Maliye Bakanlığı 350 memur alımı yapacak. Alımlar Vergi Müfettiş Yardımcısı pozisyonunda yapılacak. 

Bu kapsamda HMB yapacağı Giriş sınavı sonucuna göre bünyesine 1750 aday içerisinden 350 memur ataması gerçekleştirecek.

350 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Şartları Nedir?

2023 yılı Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı başvuru ekranı açıldı. Bu kapsamda 350 Vergi Müfettiş Yardımcısı alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Özel Olarak ise,

  • ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının; KPSSP17, KPSSP18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak,
  • En az dört yıllık yükseköğretim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
  • Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak,
  • Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak)

Şartları aranacaktır.

Başvuru Süreci Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için başvurular başladı. Sadece İnternet üzerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Tarihleri: 6 Şubat - 31 Mart 2023

Başvuru Adresihttps://sinav.hmb.gov.tr/

Sınav Tarihleri: Giriş sınavının yazılı bölümü 18-19 Mart 2023 (Cumartesi ve Pazar Günleri)

Bakanlıktnan Gelen Duyuru:

Bakanlığımız Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca 18-19 Mart 2023 tarihlerinde yapılacak olan ve daha önce duyurusu yapılan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına başvurular başlamış olup 17 Şubat 2023 Cuma günü saat 17:30’a kadar aşağıdaki link üzerinden başvuru yapılabilecektir.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi internet sitesindeki (https://www.hmb.gov.tr) Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Sınav başvurusu, adaya ait son bir ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile kendi el yazısıyla hazırladığı özgeçmişin yüklenmesi ve Başvuru Formunun doldurulması suretiyle tamamlanacaktır. Elden veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2023, 23:48
YORUM EKLE