Maliye Bakanlığı 300 Memur Alımı İlanı ( Defterdarlık Uzman Yardımcısı )

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine memur alımı için yeni bir ilan yayımladı. Türkiye Geneli 300 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapacak. İşte şatlar.

Maliye Bakanlığı 300 Memur Alımı İlanı ( Defterdarlık Uzman Yardımcısı )

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için ilan yayımladı. Resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanmış olan duyuruya göre 300 kişilik boş kadro ile Uzman Yardımcısı kadrosunda alım yapılacak. Bu bağlamda 2020 yılı kapsamında 300 kişilik kadro ile alım yapılacak. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Defterdarlık Uzman Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların bazı şartları taşıyor olmaları gereklidir.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

300 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

Şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Needir?

Yaş Şartı: Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir).

KPSS Şartı: 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış Olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP47 veya KPSSP48 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcısı kadrosuna memur alımı için başvuru süreci 18 Ocak 2021 tarihi itibari ile başlayacak. En geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Başvuru Süreci Başladığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUM EKLE