Maliye Bakanlığı 300 Memur Alımı

Maliye Bakanlığı sınav ile memur alımı gerçekleştiriyor. Maliye Bakanlığı yaptığı duyurusuna göre 300 memur alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detaylar.

Maliye Bakanlığı 300 Memur Alımı
Maliye Bakanlığı 11 Nisan 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak amaçlı toplamda 300 kişilik boş kadro ile Vergi Müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Maliye Bakanlığı 300 Memur Alımı ilanında adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak. Adaylar 2015 veya 2016 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 ve üzeri puan almış olmak zorundadır. Ayrıca KPSS puan sırasına göre adaylar Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacak ve sınavın yazılı bölümü 03 Haziran 04 Haziran 2017 tarihlerinde Ankara da yapılacak. Sınav öğlenden önce ve öğlenden sonra dört oturumda yapılacak. Adayların sınava katılabilmesi için aşağıdaki şartları mutlaka taşımaları gerekmektedir.

SINAV İÇİN ARANAN NİTELİKLER:

Maliye Bakanlığı alımını yapacağı 300 memur adayından,

657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,
Yazılı sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,
Daha önce çalıştığı kamu kurumdan disiplin veya ahlaksızlık gibi sebeplerden yüzünden ceza almamış olmak,
Erkek adaylar için askerlik ile ilgisi bulunmamak,
2015 veya 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türünden en az 80 puan almış olmak,
Sağlık açısından Türkiye genelinde görevini yapmasına engel olacak herhangi bir durum olmamak,
Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak,
En az dört yıllık Lisans eğitimi veren hukuk, siyasi bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi, ve idari bilimler fakültesinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan yurtdışı okullarından mezun olmuş olmak,
Başvuruları başvuru süresi içerisinde yapmış olmak,

Şartları aranacaktır. Bu şartlara uygun adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler.

BAŞVURULAR:

Maliye Bakanlığı 300 memur alımı ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, 24 Nisan 2017 tarihi ile 08 Mayıs 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü saat 17:30 a kadar Maliye Bakanlığı resmi internet sayfasına elektronik ortamda başvuru yapılacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE